Jak założyć sklep na Etsy?

Jesteś rękodzielnikiem? Chesz sprzedawać więcej? Jeśli chcesz dotrzeć do większej ilości klientów i sprzedawać więcej, to Etsy jest dla ciebie dobrym rozwiązaniem.
Możesz założyć sklep na Etsy i otworzyć się ze swoimi produktami na cały świat.

Sklep na Etsy

Etsy to największy światowy rynek rękodzieła.

Etsy jest dzisiaj największym rynkiem, na który można sprzedawać rękodzieło, produkty do wyrobu rękodzieła, jak i produkty vintage – czyli antyczne używane rzeczy, które są starsze niż 20 lat.
Etsy skupia 25 milionów członków. Wyobraź sobie targ, na którym spotyka się 2/3 ludności Polski i wszystkie te osoby są zainteresowane kupnem rękodzieła? Taką sytuację po prostu trzeba dobrze wykorzystać!

Etsy jest także miejscem nieskończonej inspiracji. I to nie tylko sklep, to także portal społecznościowy! Portal, na którym przebywają osoby z duszą rękodzielniczą, czyli dokładnie takie same jak ty. Kto zrozumie cię lepiej niż inny rękodzielnik? Lub ktoś, kto może sam nie jest rękodzielnikime, ale kocha i docenia rękodzieło?
Pomyśl, że nareszcie nikt nie będzie targować się o cenę, ponieważ sam wie ile są warte wyroby wykonane ręcznie.

Na Etsy możesz nawiązać kontakt z innymi rękodzielnikami z całego świata i wymieniać się doświadczeniami. Zaobserwować nowe techniki i zainspirować się.

Rejestracja na tym portalu jest całkowicie darmowa. Wystawienie produktu na 4 miesiące kosztuje 0,2 dolara amerykańskiego. A od sprzedaży pobierane jest 3,5 % wartości produktu.
Jeśli po 4 miesiącach nie sprzedasz produktu to bardzo łatwo możesz odnowić jego ponowne wystawienie za kolejne 20 centów amerykańskich.
Jeśli wykorzystasz ten link (kliknij tutaj) aby założyć sklep na Etsy otrzymasz 40 darmowych wystawień produktów.

Oczywiście dobrze jest znać angielski, ponieważ światowa sprzedaż odbywa się w języku angielskim. Ale ponieważ wszystkiego można się nauczyć – angielskiego można także.

Etsy jest naprawdę proste w użyciu chociaż na początku może się wydawać, że nie możesz się odnaleźć. Na początku wszystko jest trochę niewiadome – zawsze i wszędzie.

Obejrzyj poniższy film, który wyjaśni ci jak założyć sklep na Etsy i jak się po Etsy poruszać. A jeśli nadal masz pytania – zapytaj po prostu w komentarzu.

.
.

20 Komentarzy

 1. Pani Iwono czy zakładając sklep na Etsy i wybierając walute Euro sklep będzie widoczny np. w Stanach ?

  Post a Reply
   • Witam Pani Iwono, wpsiując NIP firmy w polu denitryfikatora VAT wyskakiwał błąd i nie mogłem otworzyć sklepu?
    wiec nie wpisałem w ogóle czy jest to obowiązkowe? Mam młodą firme i nie jestem na vacie tylko na książeczce przychodów i rozchodów. Pozdrawiam

    Post a Reply
    • Tzn. Na temat spraw podatkowych nie mogę udzielić rad ponieważ nie znam się na prawie podatkowym każdego kraju. Nie wiem niestety jakie są obowiązki i ulgi w różnych krajach. Powiem tylko tak, to nie Etsy odpowiada za płacenie i kontrolowanie płacenia podatku sprzedawców na swoim portalu. Dopóki coś nie jest zaznaczone jako obowiązkowe do wypełnienia jest możliwość nie wpisywania danych.

     Post a Reply
 2. Założyłam konto, lecz nie mogę sie zalogować, wyświetla się informacja, że Twoje konto zostało wyłączone. Nie wiem co zrobić..

  Post a Reply
 3. Tak. Oczywiście. Etsy wystawia faktury, które można zobaczyć w swoim panelu sklepu pod Finances. O każdej nowej fakturze powiadamia mejlem.

  Post a Reply
  • W Your shop / Listing / Listing manager – po prawej stronie u góry na niebieskim przycisku Add listing jest pokazane ile masz darmowych wystawień :)

   Post a Reply
 4. Pani Iwonko, założyłam sklep na etsy lecz chciałabym parę rzeczy uzupełnić. Na przykład treść Info & Appearance – Policies….Pojawia mi się jednak takie coś….jak poniżej i nie mam pojęcia gdzie wpisać informacje, które są widoczne u innych sprzedawców jak kliknie się Shipping & AGB
  „….Looking for Shop Policies?
  See the new shop home We’ve moved them to the new Shop Home. You can add or edit your policies there….”
  Proszę o pomoc :)

  Post a Reply
 5. Jak mogę zmienić nazwę sklepu ? Proszę o pomoc ! ;)

  Post a Reply
  • Nazwę można zmienić w Your Shop/ Shop settings/ Info and appearance – i tutaj na samej górze jest: Shop name – kliknij na Chnge.

   Post a Reply
 6. Założyłam sklep na etsy, jednak kiedy próbuję wyszukać swoje produkty według kategorii, do których je przypisałam, produkty nie pojawiają się… Co mogłam zrobić nie tak?

  Post a Reply
 7. Czy trzeba mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą, żeby założyć sklep na etsy? A co z podatkiem, czy czymś takim? Ja obecnie mieszkam w Niemczech. Trzeba się jakoś z tego rozliczać?

  Post a Reply
  • Aby założyć sklep na Etsy nie trzeba mieć działalności gospodarczej. Natomiast rozliczanie podatku zależy od prawa podatkowego danego kraju.

   Post a Reply
 8. Dziękuję za filmik :)

  Rozumiem, że można w późniejszym czasie zmienić nazwę sklepu ale mam jedno pytanie. Czy jeden profil (osoba) równa się jeden sklep czy można pod danym profilem mieć więcej sklepów jeśli są ona tematycznie rozbieżne? Z góry dziękuję za odpowiedź :*

  P.S. Bardzo bym chciała się dowiedzieć jak na FunPage na FB można podpiąć sklep Etsy.

  Post a Reply
  • Jeśli chce się założyć jeszcze jeden sklep trzeba założyć nowe konto z innym adresem e-mail. Można mieć w obu sklepach to samo konto PayPal, ale trzeba mieć różne konta do różnyh sklepów.
   Zrobię instrukcje jak połączyć sklep do Facebooka – może jeszcze w tym tygodniu :) Pozdrawiam ciepło :)

   Post a Reply
   • Dziękuję za szybką odpowiedź i czekam na kolejny filmik :)
    Również ciepło pozdrawiam :)

    Post a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>