6 potrzebnych elementów, by osiągnąć sukces w biznesie

Posiadasz swój biznes?
Chcesz założyć biznes?
Chcesz osiągnąć sukces w biznesie?

Szukasz pomocy? Porad? Co jest potrzebne do tego, by twój biznes funkcjonował?
By funkcjonował online? W internecie?

Każdy biznes – nawet ten stacjonarny jest, lub może być dzisiaj związany z internetem.
By twój biznes dobrze działał w internecie potrzebnych jest 5 głównych elementów.

Osiągnąć sukces w biznesie

 

Czynniki potrzebne, by osiągnąć sukces w biznesie:

1. Produkt.

Musisz mieć co sprzedawać, ale to raczej logiczne – bez posiadania produktu nie założysz biznesu. chociaż czasami może się zdażyć, że chcesz mieć biznes, chcesz byś sobie szefem, ale dokładnie nie wiesz jaki to może być biznes. Odpowiedz sobie na pytanie co chcesz robić, co chcesz sprzedawać? Jaką wartość chcesz dać innym poprzez swój produkt? Czym twój produkt może pomóc ludziom? Jakie wartości może im dać?

 

2. Strona sprzedażowa.

Jeśli masz już produkt potrzebne ci będzie miejsce, w którym ten produkt będzie pokazywany i sprzedawany. Aby osiągnąć sukces w biznesie ważne jest, by twój produkt był łatwo dostępny dla innych. Ludzie nie mogą szukać twojego produktu, by go kupić. I nawet jeśli część klientów może to robić to jednocześnie stracisz tych, którzy poszukiwań nie lubią.

 

3. Strona www/ blog.

Dobrze jest mieć inną stronę www lub blog na której będziesz przedstawiać swoje produkty. Prezentacja jest ważna: informacje, zdjęcia, historia produktu, ciekawostki, fakty, przekazy, instrukcje, nowości, powiadomienia itd.
Potrzebujesz reprezentacyjnej strony, która będzie informować i powiadamiać, i która będzie także wizytówką twoją i twojej marki. Oraz miejscem kontaktu i relacji z klientem.

4. Marka.

Posiadając produkt i stronę możesz zacząć budować wizerunek marki. Sprawdź tutaj: “Co to jest marka i dlaczego potrzebuje wizerunku”, a także jak ją budować.
Dobry wizerunek marki to ważny element całości, który pomoże osiągnąć sukces w biznesie.

5. Social media.

Social media są dzisiaj kanałem reklamy i budowania społeczności wokół twoich produktów lub usług i bez nich ani rusz. Potrzebne ci jest co najmniej jedno konto społecznościowe, a najlepiej 2-3. Dotarcie do klienta jest bardzo ważne. Twoi potencjalni klienci są w mediach społecznościowych – każdego dnia i o każdej godzinie – nie zapominaj o tym.
Social media mają ogromną siłę przebicia i reklamy i budują wiarygodność marki, która jest częścią jej wizerunku.

6. Lista mailingowa.

Oczywiście możesz dotrzeć do klienta poprzez social media. Ale klient nie zawsze jest zalogowany, nie zawsze widzi twoje informacje, nie zawsze jest w stanie odkryć je wśród setek innych wpisów.

Lista mailingowa to najpewniejszy środek dotarcia do klienta i powiadomienia go o tym, o czym chcesz go powiadomić. Nie musi byś to koniecznie sprzedaż, ale nowości, ciekawostki, konkursy czy też porady.
Lista mailingowa jest nadal notowana jako dająca najlepszy ROI czyli wskaźnik zwrotu z inwestycji.

Myślisz o poważnym biznesie lista mailingowa jest konieczna!
Przeczytaj więcej na temat co to jest lista mailingowa.

 

Author: Iwona

Share This Post On

8 komentarzy

 1. Ja swój biznes założyłam i świetnie mi się kręci. Mam swój wymarzony salon kosmetyczny. Wprowadziłam ostatnio bardzo fajne udogodnienie i dla klientek i dla mnie, a mianowicie rezerwacje online przez aplikację mwizyta.pl. Klientki są zachwycone, aplikacja jest bardzo intuicyjna i ładna. To dobry sposób na poszerzenie bazy klientów

  Post a Reply
 2. Dobry przepis na udany biznes to połączenie tego co kochamy, lubimy robić z dodatkową opcją zarabiania na tym. Takie połączenie może okazać się sukcesem, jeśli dobrze te dwie rzeczy ze sobą połączymy.

  Post a Reply
  • Tak, oczywiście. Najważniejsze jest to, by robić to, co się kocha. Ale o technicznych elementach też nie można zapomnieć 🙂

   Post a Reply
 3. Wszystko racja, ale nawet najlepsza strona www i na Fb nie pomoże jeśli zabraknie dobrej komunikacji, organizacji, kultury. Tak wiele firm nie odpowiada na maile lub zbyt późno, usuwa niepochlebne komentarze na Fb, ma wiele do nadrobienia w kwestii kultury osobistej i słowności. Niestety mam wrażenie, że jest coraz gorzej.

  Post a Reply
  • To prawda. Wiele firm, które już coś osiągnęły poczuwają się ważne i odpowiadają na maile późno, a inne nawet wcale. Nie wiem co im się wydaje, ale to nie jest na pewno sposób na zachowanie klienta…………

   Post a Reply
 4. Sukces w biznesie jest niczym puzzle – żeby go osiągnąć, trzeba umiejętnie dobierać poszczególne elementy, zawsze potrzebny jest plan.

  Post a Reply
 5. Jak to wszystko pięknie uporządkowałaś Iwonko. Pozdrawiam 🙂

  Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *