Content marketing

Content marketing czyli marketing treści.
Czy zastanawiałaś się kiedyś w jaki sposób Google znajduje strony innych i pokazuje je w wyszukiwarce na pierwszej stronie?
Czy zastanawiałaś się nad tym, dlaczego akurat te strony są na pierwszej stronie?
Czy zastanawiałaś się dlaczego szukając sama czegoś wybierasz akurat do przeczytania te strony, a nie inne?

Dlatego, że akurat na tych stronach znajduje się to, czego szukasz, to, co cię interesuje – wartościowa dla ciebie treść.
Jeśli chcesz by twój blog był popularny, a nawet strona na Facebooku, to pisz o tym, co interesuje ludzi, o tym czego szukają, o tym, czego potrzebują i co rozwiązuje ich problemy.

To jest właśnie content marketing czyli marketing treści. Pisanie o tym, o czym inni chcą czytać. Dostarczanie czytelnikom tej treści, którą oni chcą otrzymać. Takie konkretne i interesujące treści angażują czytelnika i sprawiają, że chętnie będzie on na twoją stronę powracać. Treści, które czytelnikowi dają korzyści, które są wiarygodne i związane z tym, co go interesuje.

Content marketing czyli marketing treści
Pomyśl o czym najczęściej piszesz? Czy komuś jest to potrzebne? Czy może to rozwiązać czyjeś problemy? Kto może się tym zainteresować?

Jeśli wiesz już o czym i dlaczego piszesz, to pisz o tym. Ale żeby pomóc wujkowi Google znaleźć twoją stronę, by mógł on zaprezentować ją innym pomyśl w kilku słowach o czym piszesz. Nazwij swoją treść konkretnymi słowami, które będziesz używać w swoich artykułach.
Np. może to być: haft krzyżykowy, muzyka barokowa, figurki w drewnie, biżuteria srebrna, koszulki z nadrukiem, podróże po Afryce itd.

Wybierz sobie kilka innych podobnych słów, które opisują twoją pracę i są związane z twoim tematem, używaj ich w tekstach nawet kilka razy. Wtedy Google będzie wiedziało, że piszesz właśnie o tym, a nie o czymś innym i kiedy ktoś będzie szukać treści na temat figurek w drewnie, to pokaże także twoją stronę. Po prostu wujek Google potrafi czytać, ale jest trochę ociężały i kilka razy trzeba powtórzyć mu to samo, żeby załapał.

Jeśli masz jakieś pytania na ten temat to podaj je w komentarzu. Chętnie rozwinę to zagadnienie w innym artykule.

Author: Iwona

Share This Post On