Czy moje produkty są dobre jako prezenty pod choinkę?

Nadchodzi czas na prezenty pod choinkę. Oczywiście także kupić prezenty, ale przede wszystkim sprzedać. Ponieważ okres przedświąteczny to najlepszy okres dla handlu.
Więc jeśli sprzedajesz w sieci koniecznie wykorzystaj przedświąteczny okres do tego, by zarobić trochę na twoich produktach.
Ale najpierw zadaj sobie pytanie: Czy twoje produkty nadają się na prezenty pod choinkę?

Prezenty pod choinkę


A jakie produkty nadają się na prezenty pod choinkę?

Praktycznie wszystko, co można w jakiś sposób zapakować.

1. Prezenty dla niej czy też dla niego. Przedmioty codziennego użytku, które ładnie opakowane mogą stanowić użyteczny prezent.
2. Prezenty dla niej lub dla niego, które są spersonalizowane.
3. Prezenty dla dzieci.
4. Prezenty dla pani domu, czy też pana domu, czyli prezenty do użytku w gospodarstwie domowym.
5. Prezenty ukierunkowane  zainteresowaniami.
6. Usługi. Wbrew pozorom także usługi mogą być prezentem pod choinkę. Jak zapakować usługę? Np. w kartę prezentową.
7. Kursy. Mogą to być np. kursy, o których obdarowywani marzyli, lub coś, co pomoże im się rozwinąć w kierunku własnych zainteresowań.

Moim zdaniem usługi i kursy są trochę mało docenianym prezentem jakkolwiek może to być super prezent pod choinkę dla kogoś, kto już ma wszystko czyli nasycił się materialnymi podarkami. Czasami trudno jest też trafić w gusta danej osoby jeśli chodzi o modę, kolor, lub potrzeby w domu.
Także jeśli sprzedajecie usługi nie sądźcie, że przedświąteczny handel nie obejmuje waszych produktów.
Wręcz przeciwnie reklamujcie się, pokażcie, że wasz produkt może także być wartościowym prezentem pod choinkę.
pokazujcie, reklamujcie się, trzeba pokazać innym, że tak ponieważ możliwe, iż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że usługę także można podarować.

Prezenty pod choinkę są szczególnymi prezentami.

I należy to podkreślić. Podkreślisz to w ciekawy sposób, który spodoba się klientowi na pewno powróci on do ciebie w następnym roku, albo i nawet wcześniej kiedy będzie potrzebować prezentu na urodziny, na rocznicę lub na inną okazję.

1. Zapakuj prezent w świąteczne pudełko lub świąteczny papier. Jako rękodzielnik i przedsiębiorca wspomóż innych przedsiębiorców i także kup od nich przed Świętami. Np. możesz sama zrobić świąteczny papier kupując zwykły papier i ozdabiając go wzorem stempelkowym. Lub po prostu używając gotowych wzorów zaprojektowanych przez kogoś innego jak poniżej z SandraGraphicDesign.

 

prezenty pod choinkę

 


2. Dołącz świąteczne pozdrowienia na kartce świątecznej.
Dobrym pomysłem może być współpraca z kimś, kto wykonuje kartki i dodanie kartki wykonanej ręcznie. Święta to szczególny okres i warto go wykorzystać, by być szczególnie zapamiętanym. Kartki nie muszą być duże, wystarczy zamówić u rękodzielnika coś mniejszego i symbolicznego. Ale taka kartka może sprawić, że zostaniesz zapamiętana jako sprzedawca. Kartki są zawsze prostym, a jednocześnie miłym dodatkiem do prezentów świątecznych. Tę poniżej i inne podobne oferuje Pracownia KoliberArt.

prezenty pod choinkę

 

3. Dodaj inne elementy świąteczne. Pokaż, że także świętujesz i dodaj wiele elementów świątecznych do twojej przesyłki. Niektóre drobiazgi  możesz wykonać sama. Zaopatrz się w świąteczny materiał i pobudź wyobraźnię. Wiele takich dodatków znaleźć można na Etsy jak te poniżej na zdjęciu w LittleBillieBluebird.

 

prezenty pod choinkę

 

Możliwości świątecznej dekoracji twoich przesyłek są wielkie i wcale nie muszą być one kosztowne, a wiele mogą znaczyć. Pokaż, że dbasz o swojego klienta – nie tylko opakowaniem, ale także szybkością przesyłki – powiadom, że przesyłka już została wysłana.

I wreszcie nie mniej ważne, ale także mające swoje znaczenie dla dobrego kontaktu z klientem: Życz swoim klientom tym nowym i tym starym Wesołych Świąt – wyślij cyfrową kartkę świąteczną za pomocą e-mail. Zbieraj adresy swoich klientów nie tylko po to, by wysyłać im kartki, ale możesz je także potem wykorzystać w celu wysyłania wiadomości o promocjach i ofertach. Możesz rozesłać taką informację za pomocą listy mailingowej.
Tutaj możesz przeczytać co to jest lista mailingowa?

A jeśli masz swoje własne sprawdzone pomysły, które uatrakcyjniają sprzedawane prezenty pod choinkę podziel się nimi w komentarzu.

Author: Iwona

Share This Post On