Daj się odszukać w internecie….

Dzisiaj próbowałam odszukać w internecie pewną osobę, która wiem, że sprzedaje fajne rzeczy, chciałam kupić…


Szukałam, szukałam i trudno było ją znaleźć… Byłam na jej blogu, na jej stronie na Facebooku, a nawet na profilu prywatnym i nie mogłam znaleźć konkretnego linku do strony sprzedażowej…

Jaki z tego wniosek? Chcemy sprzedawać, ale czy tak naprawdę chcemy, żeby inni nas znaleźli w internecie?

Mamy ukryte profile na Facebooku, skromne blogi i chowamy się za inicjałami lub nickami….
A może po prostu nie zdajemy sobie sprawy z tego, że żeby sprzedawać musimy dać się odnaleźć w internecie?
Aby sprzedać przez internet potrzebne jest to, by samemu być marką, by dać się odszukać….
Więc zrób wszystko, by można cię było znaleźć – czyli bądź wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe.

 

Co możesz zrobić, aby dać się odszukać w internecie?

1. Jeśli masz blog podaj na nim linki do wszystkich innych stron, na których jesteś.
2. Używaj twojego imienia i nazwiska kiedy tylko możesz – ono jest unikalne i powinno kojarzyć się z twoją marką – z tym, co sprzedajesz.
3. Na Facebooku podaj linki do twoich stron: bloga i innych mediów społecznościowych. W Informacjach możesz umieścić linki do twoich stron – blogów, twojego profilu w innych mediach społecznościowych itd. – tam gdzie bywasz i gdzie masz coś do zaprezentowania.
Zobacz instrukcje video jak to zrobić.

odszukać w internecie

4. Podaj linki do kont w mediach społecznościowych w innych mediach społecznościowych, by łatwiej było twoje strony odszukać  w internecie – jeśli to jest możliwe. Np. możesz to zrobić  na Ravelry – jeśli masz Ravelry –  jak na poniższym zdjęciu. (Sprawdź zawsze czy linki działają i prowadzą do twojej strony – bardzo często spotykam się z tym, że linki prowadzą do donikąd). To jest miejsce, w którym możesz umieścić wiele linków, (nie zapomnij o twoim blogu).

linki_ravelry


5. Może pomyślisz: po co podawać linka do strony, z której nie sprzedajesz? Ale z jednego linku poprzez kolejny, i tak dalej – chodzi o to, by ciebie znaleźć – jeśli można odnaleźć ciebie, zostanie także odnaleziony twój produkt. Nikt nie znajdzie produktu jeśli sama będziesz incognito.
6. Podawaj nawet linki tam, gdzie nie robią się one linkiem automatycznie – zawsze można taki link skopiować, wkleić do przeglądarki i cię znaleźć. Ale jeśli żadnego linku nie ma – to nie ma co wkleić niestety…
7. Podaj adres twojego bloga na Pintereście – podaj na twoim blogu link do twojego Pinterestu (to nic, że twoje konto jest może nadal ubogie a blog nie jest po angielsku – chodzi o sam fakt bycia i pokazywania się – poprzez pokazywanie się zdobędziesz więcej obserwujących).
8. Nie patrz, że masz albo za mało obserwujących, albo że nikt cię nie zauważa – jeśli nie będziesz mieć linków rzeczywiście nikt nie będzie cię widzieć, ale jeśli zaczniesz się pokazywać i zbudujesz dobrze funkcjonującą sieć twoich profili i stron zdobędziesz więcej fanów i sprzedasz więcej produktów – najpierw możesz mieć 3 osoby, które cię obserwują – z trzech zrobi się 300 a potem 3000 i tak dalej…
Krakowa od razu nie zbudowano tylko kamień po kamieniu, cegiełka po cegiełce.

instagram

 

Jeśli masz pytania zostaw je proszę w komentarzu poniżej.
Sprawdź też czy możesz odszukać w internecie twoich znajomych i podpowiedz im, co mogą zrobić, by dać się odszukać.

Author: Iwona

Share This Post On