Zrób dobre zdjęcie na Pinterest.

Wiemy, że Pinterest do zbieractwo zdjęć. Można sobie zbierać zaznaczając zdjęciami ulubione strony. Można pokazywać swoje strony, znajdować inne ciekawe strony…
Ale kiedy przechodzimy do zagadnienia promowania siebie i swoich produktów na Pintereście sprawa zaczyna się robić poważna.

Nagle nie wystarczy nam jakieś tam zdjęcie, którym można podlinkować swój produkt czy ofertę. Nagle zdjęcie staje w centrum uwagi robiąc się najważniejszym.

„Obraz mówi więcej niż tysiąc słów”, ale nie zawsze. Dzisiaj w dobie niesamowitej konkurencji w Internecie, mnóstwa produktów i zdjęć, nasze zdjęcie na Pinterest musi być najlepsze, musi być unikalne, przyciągać wzrok, rzucać się w oczy, zachęcać do kliknięcia na nie i sprawdzenia, co też się za nim kryje…. Po prostu musi emitować z siebie magię.
Takich właśnie zdjęć i obrazów potrzebuje nasz Pinterest. Nasze tablice na Pintereście.

Nie wystarczy pstryknąć jakiegoś tam zdjęcia aparatem fotograficznym i wstawić go do sieci. To zdjęcie musi mieć siłę przyciągania, by nasz produkt także przyciągał. Musi być unikalne i wyróżniać się spośród milionów innych, by zwróciło na siebie uwagę.

Jak zrobić dobre zdjęcie na Pinterest?

Wiele osób uważa, że do zrobienia super zdjęcia potrzebny jest obłędny sprzęt. Nie zawsze. Dzisiaj dobre zdjęcie można zrobić nawet telefonem.
To zależy też jakiego typu zdjęcie chcemy wykonać. Zdjęcie albo obraz. Ponieważ zdjęcie na Pinterest nie musi być artystycznym zdjęciem. Może to być przerobiony ze zdjęcia obraz. Tu dodana gwiazdka, tam dodany tekst. Może to być obraz w rodzaju afiszu.

Jak zrobić takie zdjęcie? Takiego typu obrazu nie zrobi najdroższy aparat. Trzeba je po prostu wyedytować.
Czyli potrzebny jest program do edycji zdjęć.

 

Jak zrobić zdjęcie na Pinterst
Już słyszę niektóre osoby, które uważają, że do edycji zdjęć potrzebny jest dobry program. A jak dobry to i drogi. A nieprawda.
Bardzo dobrym edytorem i to darmowym jest Picmonkey. W wersji darmowej jest wiele funkcji, które zdecydowanie wystarczają do tworzenia dobrych obrazów.

Jeśli od momentu napisania tego artykułu Picmonkey zmienił zasady używalności aplikacji, nie odpowiadam za te zmiany.

Author: Iwona

Share This Post On