Jak pinować własne zdjęcia na Pintereście?

Pinować własne zdjęcia własnych produktów na Pintereście to niezmiernie ważna umiejętność. Jedna z tych podstawowych – jeśli zamierzamy wykorzystać Pinterest do promocji naszych produktów. A powinniśmy to zrobić, nie tylko zamierzać, jeśli mamy produkty, które można sprzedawać wizulanie, czyli za pomocą zdjęć.

Bo Pinterst to przede wszystkim zdjęcia: nasze i cudze. Chodzi jednak o to, by mieć sporo zdjęć z własnymi produktami jeśli zamierzamy te produkty sprzedawać. W końcu chcemy sprzedawać swoje prace, a nie prace innych…

Aby pinować własne zdjęcia potrzebujemy przycisk do pinowania. Czasami taki przycisk jest już zainstalowany na stronie, na której chcemy pinować. Czasami trzeba zainstalować samemu taki przycisk (o tym jak i gdzie innym razem). Dzisiaj zajmiemy się przyciskiem, który oferuje nam Pinterest. Tutaj jest strona, na której można go znaleźć.

Pinować zdjęcia na Pintereście

 

Jak pinować własne zdjęcia?

W poniższym filmie jest dokładnie pokazane jak zainstalować przycisk-Pin z Pinterestu i jak go używać. Po prostu przepinowujmy WŁASNE zdjęcia produktów, które sami wykonaliśmy, które sprzedajemy. I dlatego jest nam potrzebna strona sprzedażowa, o której wcześniej pisałam. Najlepiej bowiem jest pinować własne zdjęcia bezpośrednio z takiej strony, aby ten, kto interesuje się produktem ze zdjęcia na Pintereście klikając na niego trafił od razu do miejsca, w którym może ten produkt kupić.

Można oczywiście pinować ze swojej innej strony np. z bloga. Dobrze jest jednak, aby istniała tam informacja gdzie można kupić produkt, który jest na zdjęciu.
Pamiętajmy: nam chodzi o sprzedaż. Prezentacja, prezentacją, ale tworzymy nasze produkty po to, żeby je sprzedawać.

Można pinować własne zdjęcia do różnych stron. Pomyślmy w jakich tematycznych stronach można nasze prace umieścić? Rodzaj, kolor, pory roku, materiał wykonania, powiązania geograficzne? Pomyślmy i pinujmy ten sam produkt na różne tablice. Jakkolwiek możemy pinować różne zdjęcia tego samego produktu. Róbmy to jednak w odstępach czasowych – nie zalewajmy Pinterestu od razu w jeden dzień naszymi pinami – nie osiągniemy w ten sposób żadnego pozytywnego rezultatu – wręcz przeciwnie możemy być posądzeni o spamowanie.

Do dzieła więc! Pinujmy!

I skomentuj koniecznie jeśli uważasz, że dowiedziałaś się czegoś nowego.

Author: Iwona

Share This Post On