Jak używać Instagram w biznesie?

Dzisiaj niemal wszyscy wykorzystują media społecznościowe do promocji i reklamy. Instagram w biznesie to także dobre źródło propagowania swojej marki i produktów.

Jednak wiele osób mówi: „Założyłam konto na Instragramie i na tym moja wiedza o tym portalu się kończy…”

Oczywiście nie wszystko można wiedzieć od razu. Nie każdy potrafi korzystać z nowych narzędzi na wyczucie. Najczęściej potrzebujemy chociaż podstawowej wiedzy do rozruszania konta.

Na temat Instagramu pisałam tutaj w kilku artykułach. Od tej pory Instagram niewiele się zmienił. Oczywiście jest w nim coraz więcej dodatkowych funkcji, ale zasada funkcjonowania jest dalej taka sama.
Obecnie łatwiej jest wykorzystać Instagram w biznesie ponieważ można mieć kilka kont na Instagramie, a także portal ten daje możliwość płatnej reklamy.

Instagram to aplikacja na telefon i dlatego jest bardzo wygodna. Możemy jej używać kiedy jesteśmy w trasie, w ruchu. Zrobienie zdjęcia telefonem i przesłanie go na Instagram to tylko chwila. Możemy zrobić to w podróży, na spacerze, na konferencji, podczas wizyty u znajomych, czy klientów.

Ale jak użyć Instagram w biznesie kiedy nie mamy na tyle nowego telefonu, by mieć na nim tę aplikację? Albo jeśli musimy przygotować zdjęcie w programie do obróbki, ten program mamy na komputerze i używamy, że przesyłanie tych zdjęć na telefon to dodatkowe zajęcie?

 

 

Tak, oczywiście można!instagarm

 

Co prawda na samym Instagramie w komputerze możemy tylko oglądać, obserwować, polubiać i komentować, ale nie możemy niestety umieszczać zdjęć.
Natomiast są aplikacje na komputer, które umożliwiają wysyłanie zdjęć na nasze konto na Instagramie.
Mało tego – możemy także w tym programie edytować, poprawić i upiększyć nasze zdjęcie. Czyli świetna zabawa!

A że Instagram jest zabawą i sprawia, że prowadzenie biznesu może stać się przyjemnością nie ulega wątpliwości.

Jak używać Instagram w biznesie?

Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć na moim kanale na YouTube.

Author: Iwona

Share This Post On