Jak używać Instagram w biznesie?

Dzisiaj niemal wszyscy wykorzystują media społecznościowe do promocji i reklamy. Instagram w biznesie to także dobre źródło propagowania swojej marki i produktów.

Jednak wiele osób mówi: “Założyłam konto na Instragramie i na tym moja wiedza o tym portalu się kończy…”

Oczywiście nie wszystko można wiedzieć od razu. Nie każdy potrafi korzystać z nowych narzędzi na wyczucie. Najczęściej potrzebujemy chociaż podstawowej wiedzy do rozruszania konta.

Na temat Instagramu pisałam tutaj w kilku artykułach. Od tej pory Instagram niewiele się zmienił. Oczywiście jest w nim coraz więcej dodatkowych funkcji, ale zasada funkcjonowania jest dalej taka sama.
Obecnie łatwiej jest wykorzystać Instagram w biznesie ponieważ można mieć kilka kont na Instagramie, a także portal ten daje możliwość płatnej reklamy.

Instagram to aplikacja na telefon i dlatego jest bardzo wygodna. Możemy jej używać kiedy jesteśmy w trasie, w ruchu. Zrobienie zdjęcia telefonem i przesłanie go na Instagram to tylko chwila. Możemy zrobić to w podróży, na spacerze, na konferencji, podczas wizyty u znajomych, czy klientów.

Ale jak użyć Instagram w biznesie kiedy nie mamy na tyle nowego telefonu, by mieć na nim tę aplikację? Albo jeśli musimy przygotować zdjęcie w programie do obróbki, ten program mamy na komputerze i używamy, że przesyłanie tych zdjęć na telefon to dodatkowe zajęcie?

 

 

Tak, oczywiście można! instagarm

 

Co prawda na samym Instagramie w komputerze możemy tylko oglądać, obserwować, polubiać i komentować, ale nie możemy niestety umieszczać zdjęć.
Natomiast są aplikacje na komputer, które umożliwiają wysyłanie zdjęć na nasze konto na Instagramie.
Mało tego – możemy także w tym programie edytować, poprawić i upiększyć nasze zdjęcie. Czyli świetna zabawa!

A że Instagram jest zabawą i sprawia, że prowadzenie biznesu może stać się przyjemnością nie ulega wątpliwości.

Jak używać Instagram w biznesie?

Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć na moim kanale na YouTube.

Author: Iwona

Share This Post On

21 komentarzy

 1. Zawsze wysyłam sobie zdjęcie z komputera na telefon, więc świetnie że wpadłam na ten post 🙂 Dzięki!

  Post a Reply
 2. No proszę – nie wiedziałam że jest taka aplikacja na komputer. Dzięki Iwona! 🙂

  Post a Reply
 3. Bardzo pomocny post, właśnie chciałam nauczyć się jak wstawiać zdjęcia z komputera, za chwilę będę instalować aplikację:)

  Post a Reply
 4. Od dawna sobie obiecuje aby dodawać choć jedno zdjęcie dziennie na Instagrama, ale nic z tego nie wychodzi, nie zawsze mam pomysł co by tu fajnego dodać i zniechęca mnie to wpisywanie hashtagów. Może dzięki zainstalowaniu sobie tej aplikacji którą polecasz będzie mi łatwiej 🙂

  Post a Reply
 5. Próbuje założyć konto ale mam problemy- bez tel. to jakoś nie idzie. Próbuje zainstalować jakiś program BlueStacks ale też nie chce działać… chwilowo kicha 🙂

  Post a Reply
   • Ponieważ on pozwala na dodawanie zdjęć itp jak ma się już konto. Konto wg wszelkich opisów na stronach jakie znalazłam da się założyć tylko przy oprogramowaniu androida a jedyną opcją posiadania takiego czegoś na komputerze jest program BlueStacks, który udaje urządzenie mobilne. Mnie się on nie chce zainstalować do końca. Chyba muszę poprosić kogoś żeby mi utworzył konto na swoim telefonie i potem z niego korzystać z komputera.

    Post a Reply
 6. Przyznam, że póki co Instagram mnie jeszcze nie przekonał.

  Post a Reply
  • A mi z kolei zmiany się podobają 🙂 Rozmiar zdjęcia można wybrać – nadal można mieć taki jaki się miało do tej pory 🙂
   A Instagram jest super!

   Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *