Zrób kontrowersyjny wpis.

Czujesz czasami, że twoi czytelnicy cię opuścili?
Dokładnie nie wiesz co się stało, ale liczba odwiedzających twoją stronę nagle radykalnie zmalała. Zapomnieli o tobie, przestali interesować się tym, co robisz i co masz do zaoferowania?
Co wtedy?
Zrób kontrowersyjny wpis.

Możesz zaszokować swoich czytelników i tych, którzy jeszcze nie są twoimi czytelnikami kontrowersyjnym wpisem… To może być ryzkowne ponieważ część czytelników może od ciebie się odwrócić nie zgadzając się z twoimi poglądami. Z drugiej strony natomiast możesz pozyskać zupełnie nowych, którzy lubią takie kontrowersyjne wpisy, którzy lubią twój nowy punkt widzenia.

kontrowersyjny wpis.
Ten punkt widzenia nie musi być koniecznie stałym punktem widzenia. Może być tylko tymczasowym, który ma wywołać burzę, która ma wszystkich przebudzić.

O czym ma być taki wpis? To zależy czym się zajmujesz.
Powiedzmy, że to ma być coś w stylu udowodnienia wyższości Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem.

Może to być wpis na temat, że rękodzieło powinno być sprzedawane tanio ponieważ nie potrzeba do jego wyrobu żadnych maszyn, ani też wykształcenia. ( Widzisz, już po tym jednym zdaniu zaczyna się w tobie gotować, ponieważ bardzo się z tym nie zgadzasz… – więc na pewno dopiszesz komentarz…)

Może to być wpis o tym, że klient nie powinien mieć prawa do tego, żeby oddać zamówioną rzecz.

Może to być wpis o tym, że na Chomiku znajduje się tysiące produktów cyfrowych, które rozprzestrzeniane są w Internecie łamiąc prawa autorskie danego produktu.

Taki kontrowersyjny wpis rozprzestrzenia się dość szybko w mediach socialnych, wywołuje dyskusję, podnosi adrenalinę, ściąga na twoją stronę odwiedzających, którzy przy tej samej okazji mogą odkryć inne twoje artykuły i poczuć się jak u siebie w domu.
A to oznacza, że powrócą na twoją stronę nawet jeśli przestaniesz pisać kontrowersyjnie.

Pamiętaj jedno – takie kontrowersyjne wpisy są bardzo niebezpieczne jeśli kierowane są w stronę konkretnej osoby, nie poglądu. Daruj sobie krytykowanie ludzi, pnieważ nigdy nie powinniśmy krytykować ludzi jeśli nie wiemy dokładnie, co jest powodem ich takiego, a nie innego postępowania.

Author: Iwona

Share This Post On