Kreatywne hobby

Czym jest hobby? Niektórzy mówią, że zabijaniem wolnego czasu…, wypełnianiem wolnego czasu. Niektórzy mówią, że nie mają hobby, bo nie mają tego wolnego czasu.

Dawniej zbierałam znaczki – hm – dla niektórych to takie nudziarskie hobby.
Moi znajomi natomiast zbierali puszki po piwie i napojach – najlepiej takie, których nie było w komunistycznej Polsce… To też było hobby – zbieractwo….
Ale jakże pasywne – zresztą oba….

Hobby źródłem dochodu

Hobby może być źródłem dochodu

 

O ile jednak ze zbierania puszek po piwie mało można było wynieść, to filatelistyka mogła w zasadzie dać trochę dochodu. Tu taniej kupić, tam drożej sprzedać. Kiedyś absolutnie nie myślałam o przekształceniu hobby w pracę, dzisiaj widzę, że może ono być częścią dochodu – połączenia przyjemnego z pożytecznym.
Puszek raczej nikt nie chciał się pozbywać – one tam stały do oglądania i zbierały kurz, ale gdyby tak np. zacząć przekształcać je w coś pożytecznego mogłyby one też przynieść dochód.
Np. można z puszek robić świeczniki – jak na poniższym zdjęciu….

hobby-puszka

Interesujący świecznik

 Zdjęcie i pomysł pochodzi z tej strony: http://snapguide.com/guides/create-a-can-dle/

 

Wtedy oczywiście można mówić o dochodzie z hobby – jeśli tylko znajdziemy chętnych na nasze puszkowe świeczniki.

Dzisiaj moje hobby jest bardziej kreatywne – odłożyłam bezduszne papierowe znaczki pocztowe do lamusa i zajęłam się rękodziełem. Zawsze lubiłam tworzyć z materiału, z niteczek, z papieru – a nawet latem u babci pod gruszą ze słomy, trawy i potłuczonych butelek po oranżadzie.
Dzisiaj robię na drutach odpoczywając przy tym, odprężając się i dobrze się bawiąc – a jednocześnie uczę robienia na drutach innych a to, co zrobię idzie dalej w świat.

Wybierz więc sobie hobby kreatywne, które nie tylko da ci spokój i ukojenie, ale także będzie dodatkiem do twojego dochodu.
A do tego da ci poczucie zadowolenie i osiągnięcia twojego prywatnego sukcesu.

Author: Iwona

Share This Post On