Media Socjalne

Internet Internetem… – dzisiaj wydaje nam się, że istaniał od zawsze. Ale Media Socjalne… – może i istaniały też od zawsze  w jakiejś tam formie – w każdym razie zrewolucjonizowały ostatnio internetowy świat….
Nie uważasz, że tak? Jakby wyglądał dzisiaj Internet bez Facebooka? Google+? Pinterestu? Twittera? Albo chociażby blogów? Jakoś tak pusto by było, czegoś by nam brakowało.

Pierwszą socjalną formą w Internecie posiadającą możliwość dialogu czyli komentarzy były blogi… Ponieważ to możliwość komentarzy kształtuje socjalność danej strony…

A dzisiaj? Dzisiaj blogi jakby straciły trochę na popularności. Przenieśliśmy się na inne protale. Komentujemy, lajkujemy, dajemy plusy, udostępniamy dalej strony, zdjęcia, podajemy dalej informacje jednym kliknięciem myszki…
Możemy oddziaływać, głosować, wypowiadać swoje zdanie. Za pomocą Socjalnych Mediów możemy stać się znani, lubiani i kochani… – telewizja czy prasa nie są nam do tego dzisiaj potrzebne. Dzisiejsze media dla nas to nie TV i radio. Ale Facebook, Twitter, Pinterest, Instagram, Google+ i kilka innych jeszcze portali.

Media socjalne

Dzięki Mediom Socjalnym możemy spotykać nowych ludzi, nawiązywać przyjaźnie, rozwijać biznes, zdobywać klientów, zarabiać pieniądze. Przyjaciele naszych przyjaciół stają się naszymi przyjaciółmi, a przyjaciele naszych klientów naszymi klientami.

Marketing wirusowy czy to na poziomie prywatnym czy też biznesowym działa bez większych wysiłków, a najpiękniejsze jest to, że możemy otaczać się ludźmi o takich samych zainteresowaniach czy też takimi, którzy uwielbiają nasze produkty i to, co robimy.

A dzieki temu możemy rozwijać nasz biznes w porządanym kierunku.
Promujesz się za pomocą Mediów Socjalnych w twojej firmie? Skutecznie? Czy też nie bardzo wiesz jak do tego się zabrać?

Bo nie wystaczy po prostu tylko być w Mediach Socjalnych i pisać posty, brać udział w dyskusjach. Aby to dało rezultat musisz dobrze zaplanować w jaki sposób Media Socjalne mają przynieść ci korzyść, zwiększyć sprzedaż, zapracować na twój dochód.  Czyli po prostu mieć odpowiednią strategię i dobry szczegółowy plan, ze stworzeniem którego mogę ci pomóc. Przeczytaj  na temat konsultacji, których udzielam.

 

 

Author: Iwona

Share This Post On