Nowa możliwość w Pintereście.

Nie tylko samym własnym biznesem człowiek żyje. Pokaż też to w twoich tablicach na Pintereście.

Wiadomo, że prezentujesz swoje własne prace, własne produkty i oferty, ale zastanów się. Czy tylko osoby o podobnych zainteresowaniach co twoje kupią twoje produkty?
Czy jeśli zajmujesz się rękodziełem to rękodzielnik kupi od ciebie? Nie.
Może nawet i wręcz przeciwnie….

Rękodzielnik – ponieważ sam zdolny wykona sobie sam – może nie wszystko, ale dużo. Poszukaj więc osób, którzy są zainteresowani twoimi produktami i nie potrafią ich sami wykonać…. Jak to zrobić?
Dobrze jest wiedzieć najpierw kim jest twoja grupa docelowa… Gdzie oni są?
Oczywiście są na pewno na Pintereście – ale jak do nich dotrzeć?

Rozległość tematyki na Pintereście pozwala na skupienie wokół siebie ludzi z różnych sfer, o różnych zainteresowaniach.
Pomyśl, że ktoś, kto może kupić twoje produkty może mieć i inne zainteresowania – np. lubi gotować, lubi dobrą fotografię, urządzanie wnętrz, lubi grać w golfa, albo lubi podróżować.

Dlatego w Pintereście jest taka zasada budowania swoich tablic – by część z nich była dla Ciebie – z twoimi zainteresowaniami i produktami, a część dla innych.
I w tych innych tablicach pinujesz zdjęcia innych, dla innych – i w ten sposób zyskujesz tych, którzy interesują się także innymi dziedzinami życia.
W Pintereście – jak i w innych mediach społecznościowych w sferze biznesu i sprzedaży chodzi o uzyskanie jak najwięcej liczby obserwujących, którzy są zainteresowani tym, co robisz i mogą być twoimi klientami.

Dlatego wykorzystaj to i stwórz kilka innych tablic o czymś innym, dla innych, by skusić do siebie innych.
Możesz np. wykorzystać ostatnią nową możliwość dodawania mapy interaktywnej do twojej już istniejącej lub nowej tablicy.

Pinterest mapa
Jeśli masz tablicę z ulubionymi miejscami na świecie, albo tymi, które odwiedziłaś możesz zaznaczyć je teraz na mapie czyniąc twoją tablicę od razu bardziej interesującą.
W ten sposób przyciągniesz tych, którzy lubią podróżować, potrafią dostrzec piękne rzeczy i są otwarci na świat. A takie osoby doceniają rękodzieło bardziej niż masówkę – więc wykorzystaj to.

Kliknij na tablicę, do której chcesz dodać mapę, wybierz funkcję „Edit”

edit pinterest

_

Następnie wybierz przy „Add a map” Yes i kliknij: „Save changes”. Przy twojej tablicy pojawi się mapa, na której zaznaczać będziesz zdjęcia klikając na znak plus pod każdym zdjęciem  jak na pierwszym zdjęciu.
Wykorzystaj każdy sposób pozyskania nowego klienta.

Author: Iwona

Share This Post On