Nowa możliwość w Pintereście.

Nie tylko samym własnym biznesem człowiek żyje. Pokaż też to w twoich tablicach na Pintereście.

Wiadomo, że prezentujesz swoje własne prace, własne produkty i oferty, ale zastanów się. Czy tylko osoby o podobnych zainteresowaniach co twoje kupią twoje produkty?
Czy jeśli zajmujesz się rękodziełem to rękodzielnik kupi od ciebie? Nie.
Może nawet i wręcz przeciwnie….

Rękodzielnik – ponieważ sam zdolny wykona sobie sam – może nie wszystko, ale dużo. Poszukaj więc osób, którzy są zainteresowani twoimi produktami i nie potrafią ich sami wykonać…. Jak to zrobić?
Dobrze jest wiedzieć najpierw kim jest twoja grupa docelowa… Gdzie oni są?
Oczywiście są na pewno na Pintereście – ale jak do nich dotrzeć?

Rozległość tematyki na Pintereście pozwala na skupienie wokół siebie ludzi z różnych sfer, o różnych zainteresowaniach.
Pomyśl, że ktoś, kto może kupić twoje produkty może mieć i inne zainteresowania – np. lubi gotować, lubi dobrą fotografię, urządzanie wnętrz, lubi grać w golfa, albo lubi podróżować.

Dlatego w Pintereście jest taka zasada budowania swoich tablic – by część z nich była dla Ciebie – z twoimi zainteresowaniami i produktami, a część dla innych.
I w tych innych tablicach pinujesz zdjęcia innych, dla innych – i w ten sposób zyskujesz tych, którzy interesują się także innymi dziedzinami życia.
W Pintereście – jak i w innych mediach społecznościowych w sferze biznesu i sprzedaży chodzi o uzyskanie jak najwięcej liczby obserwujących, którzy są zainteresowani tym, co robisz i mogą być twoimi klientami.

Dlatego wykorzystaj to i stwórz kilka innych tablic o czymś innym, dla innych, by skusić do siebie innych.
Możesz np. wykorzystać ostatnią nową możliwość dodawania mapy interaktywnej do twojej już istniejącej lub nowej tablicy.

Pinterest mapa
Jeśli masz tablicę z ulubionymi miejscami na świecie, albo tymi, które odwiedziłaś możesz zaznaczyć je teraz na mapie czyniąc twoją tablicę od razu bardziej interesującą.
W ten sposób przyciągniesz tych, którzy lubią podróżować, potrafią dostrzec piękne rzeczy i są otwarci na świat. A takie osoby doceniają rękodzieło bardziej niż masówkę – więc wykorzystaj to.

Kliknij na tablicę, do której chcesz dodać mapę, wybierz funkcję “Edit”

edit pinterest

_

Następnie wybierz przy “Add a map” Yes i kliknij: “Save changes”. Przy twojej tablicy pojawi się mapa, na której zaznaczać będziesz zdjęcia klikając na znak plus pod każdym zdjęciem  jak na pierwszym zdjęciu.
Wykorzystaj każdy sposób pozyskania nowego klienta.

Author: Iwona

Share This Post On

9 komentarzy

 1. Wiele dobrych , rzetelnych porad , ale i trudnych w użyciu Iwonko . Po prostu trzeba się z tym zmierzyć . Rodzi się wiele pytań- czy program Monkey może całkowicie zastąpić Picasse i Phoshape , dalej – jak podlinkowac zdjęcie , jeśli mam tylko fan page i kilka rzeczy wystawionych w jednej z galerii rękodzielniczych . Ni ukrywam , ale sprawy komputerowe mnie przerażają ….Czy program Monkey można tak po prostu ściągnąć na pulpit … Bardzo serdecznie pozdrawiam i dziekuję za serię wykładów !!! ervena

  Post a Reply
  • Przepraszam za powtórzenie komentarza , ale pierwszy nie chciał sie wyświetlić 🙂

   Post a Reply
   • Musiałam go najpierw zatwierdzić 🙂

    Post a Reply
 2. Dużo dobrej , rzetelnej wiedzy przekazałaś Iwonko , ale i bardzo trudnej … rodzi sie wiele pytań , ale myślę ,że trzeba się z tym zmierzyć . Mam pytanie – czy program do obróbki zdjęć Monkey może całkowicie zastąpić Picasse i Phoshape …. i czy ten program można ,mówiąc potocznie ściagnąć na swój pulpit . Czy tez dopiero korzystamy z tego programu wtedy , kiedy chcemy w danej chwili opracować zdjęcia. Nie mówiąc o tym , ze poruszanie sie po samym programie jest też trudne .

  Post a Reply
  • Elwiro – wszystko jest trudne nim stanie się proste. Nauczenie się poruszania po każdym programie wymaga cierpliwości – nie od razu Kraków zbudowano.
   Ten edytor jest na stronie www – online i on niczego nie zastępuje. Jeśli chcesz edytować w Picassa możesz to robić dalej – ja podaję tylko jedną z możliwych propozycji 🙂

   Post a Reply
   • Bardzo dziekuje za odpowiedż , własnie tym sie kieruje , że do wszystkiego dochodze małymi kroczkami . Ty Iwonn bardzo czytelnie i zrozumiale tłumaczysz … ale już samo poruszanie sie po znakach w programach , jest dla mnie o wiele trudniejsze , stąd tyle pytań …i dziękuję pięknie . Moje tablice tez muszą ulec dużemu przemeblowaniu jak sie okazuje 🙂

    Post a Reply
    • Dziękuję 🙂 Na pewno dasz radę. Powolutku i cierpliwości. Powodzenia!

     Post a Reply
 3. Mam tablice,ale w ten sposób nie myślałam.Syn stwierdził,że już czas zacząć sprzedawać.Ja mam ciągle opory,chyba nie dorosłam do tego,

  Post a Reply
  • Emilio. To prawda, że trzeba dorosnąć – tzn. się nauczyć. Wszystkiego można się nauczyć więc obserwuj moje porady, których będzie więcej a zobaczysz, że coś się u Cibie rusz< 🙂

   Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *