Jak wypromować stronę na Facebooku? – część 2

Promowanie strony na Facebooku zabiera trochę czasu, ale może dać bardzo dobre rezultaty.
Jedną z form promocji może być promowanie poprzez facebookowe grupy.

grupy na Facebooku
♦ Wyjdź poza swoją stronę i promuj ją w innych miejscach na Facebooku.
♦ Dobrym miejscem promowania strony na Facebooku są różnego rodzaju grupy.
♦ Wybieraj grupy otwarte, by dotrzeć do jak największej ilości osób.
♦ Przeczytaj zasady grupy, by się nie narazić.
♦ Nie spamuj.

grupy z ogłoszeniami

♦ Wykorzystaj do promocji grupy facebookowe, które pozwalają na dodawanie ogłoszeń.
♦ Aby wyróżnić się wśród innych ogłoszeń w takich grupach zaprezentuj swoją stronę w ciekawy i interesujący sposób dodając charakterystyczne zdjęcie i pisząc ciekawie tekst.
♦ Dodawaj różne zdjęcia, by nie nudzić ciągle tym samym.
♦ Jeśli promujesz jakieś wydarzenie lub kampanię przygotuj kilka okolicznościowych zdjęć / banerów.

 

grupy tematyczne
♦ Do promowania na Facebooku w grupach możesz wybrać także grupy tematyczne.
♦ Tutaj bardzo dokładnie przyczytaj zasady grupy, ponieważ wiele takich grup nie zezwala na reklamę.
♦ Jeśli zazady nie zezwalają na reklamę musisz promować się od kuchni poprzez swój prywatny profil.
♦ Pokazuj co robisz, pisz dużo na temat tego co robisz – wyrób sobie w grupie osobistą markę i spraw, by inni członkowie grupy zechcieli odwiedzić twój profil, by tam znaleźć informację na temat twojej grupy.
♦ Dlatego też ważne jest byś udostępniała wpisy ze swojej strony na prywatnym profilu, aby w ten sposób twoja strona została odnaleziona przez profil prywatny.

Jak widzisz promowanie strony na Facebooku wcale nie musi być trudne. Masz już dwie treści na ten temat  – ten artykuł, oraz część pierwsza o promowaniu, do której link znajdziesz poniżej.
Ważne jest tylko by twoje teksty były interesujące i sprawiały, że internauci będą nimi przyciągani do odwiedzenia twojej strony i polubienia jej. Teksty, jak i zdjęcia.
Poświęć więc trochę czasu na ich przygotowywanie i używaj ich z rozmysłem.

Tutaj jest Jak wypromować stronę na Facebooku – część 1

i Jak wypromować stronę na Facebooku część 3

Author: Iwona

Share This Post On

6 komentarzy

 1. W grupach zamkniętych inaczej przebiega promocja twojej strony. Warto się ogłaszać w takich grupach – bo tam zamiast stricte reklamy działa dedykowana reklama – czyli rekomendacja. I może jest to dobry sposób – ale nie najlepszy – takie grupy zwłaszcza otwarte zawierają bardzo dużą ilość spamu – mimo że właściciel twierdzi żę grupa jest moderowana – to bardzo często otwarte grupy są mało wartościowe. Przekładając na zyski finansowe – więcej mam z grup zamkniętych a tym samym mocniej moderowanych. Zwłaszcza, że mówisz, że warto połączyć się z jakościowymi grupami. Co do znajomych. Standardowy użytkownik FB raczej nie lubi grup. Pracując “w grupach” zauważyłem że większość moich znajomych i znajomych znajomych nie jest zainteresowana “uczestnictwem w grupach”. Tak więc “zabawa w grupy” jest fajna – ale nie za dobra.

  Post a Reply
  • Oczywiście częściowo masz rację. Dla jednych grupy funkcjonują lepiej – dla drugich gorzej. Zależy od tematyki i zawartości grupy a także od tego co my mamy do zaoferowania, w jaki sposób przeprowadzamy promocję. Jest wiele czynników, na które trzeba zwrócić uwagę – jak i na ile dana grupa jest wartościowa – czy też jak piszesz pełna spamu.

   Post a Reply
   • Ja osobiście odchodzę od tego typu promocji. Najczęściej jak mam do zapromowania nowy produkt czy stronę – używam grup i takich i takich jako swoisty papierek lakmusowy. Jeśli będzie jakaś reakcja na dany wpis – to pot te reakcje przygotowuje już konkretne reklamy. Niestety wg FB i socialbakers.com wartość tego typu działań marketingowych cały czas spada. Dobrze, że są inne narzędzia 😉

    Post a Reply
    • Dlatego trzeba testować co dla nas najlepiej działa 🙂 Nie zawsze działa to, co proponują inni 🙂

     Post a Reply
 2. Bardzo dziękuję Iwonko… czyli cały czas trzeba się uczyć , łatwiej jest też osobom ,ktore zajmuja się małymi formami w rękodziele, trochę trudniej z tzw. dużymi formami np. właśnie dzianiny [ ponieważ dłużej powstają , a stale powtarzać te same zdjęcia , to też może zniechęcić innych do odwiedzania ], Twoje wykłady sa bardzo pomocne , ponieważ pozwalają się też zastanowić nad ,, małym przebranżowieniem ”, jakaś zmianą . Pozdrawiam serdecznie !!! ervena 🙂

  Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *