Przelew pieniędzy za granicę, który nie kosztuje majątek.

Przyzwyczajeni jesteśmy, że przelew pieniędzy robimy przez bank. Logujemy się do banku, wpisujemy odbiorcę, sumę, klik, pieniądze lecą do odbiorcy. Może to być koleżanka, mama, córka, syn, może to być wpłata za zakupiony towar, za usługę, za piękne oczy.

Problem zaczyna się gdy koleżanka, mama, córka, czy też sklep, z którego chcemy coś nabyć leży za granicami naszego kraju. Ich konto zazwyczaj leży w zupełnie innym niż nasz kraju i obraca inną walutą. Wtedy banki zaczynają uzurpować sobie wysokie opłaty za przelew pieniędzy, że chcemy przelać nasze własne pieniądze do banku w innym kraju, że to kosztuje? Czyżby? W końcu nie przelewamy materii, tylko kilka cyfr, które z próżni powstają i są w zasadzie niczym innym poza zerami i jedynkami w cyber przestrzeni.

Kończy się na tym, że często zagryzamy zęby i płacimy bankowi, albo rezygnujemy, gdyż operacja ta zaczyna kosztować więcej niż mamy przelać.
Bardzo długo byłam w takiej sytuacji, ponieważ zrezygnowałam z mojego konta w polskim banku z tego powodu, iż kosztowało mnie ono bardzo dużo. Czułam się okradana przez bank tylko za możliwość wpłaty tu czy tam pieniędzy, które i tak musiałam przelać z zagranicy za opłatą. Kosztowało to zdecydowanie więcej, niż smakowało. Z przelanych pieniędzy 50% szło tylko na opłaty. Wypowiedziałam więc moje konto, ale to zamknęło mi niektóre możliwości zakupów w Polsce, w miejscach, które nie oferowały płatności kartą lub PayPalem. I u małych przedsiębiorców, którzy posługiwali się przelewem pieniędzy prosto na swoje konto.

I wtedy pojawił się Revolut. I od razu zaczęłam zastanawiać się, dlaczego nie odkryłam go wcześniej. Tyle wydanych złotych na nic, na rzecz banku, moje ciężko zarobione pieniądze, które po prostu znikały.

Jak funkcjonuje przelew pieniędzy w Revolut?

Revolut to aplikacja, której możesz używać na telefonie, ale możesz zalogować się do niej także w komputerze.

Konto, które otwierasz jest całkowicie bezpłatne, chyba że założysz sobie jakąś bardzo zaawansowaną kartę płatniczą. Ale wcale nie musisz jej posiadać. Konto możesz mieć w swojej walucie. Wpłacasz na to konto pieniądze poprzez swoją kartę z tradycyjnego banku.

Kiedy chcesz przelać pieniądze w innej walucie na jakieś konto w normalnym banku Revolut po prostu robi przewalutowanie na walutę, jaką odbiorca ma w banku i dokonuje przelewu za drobną sumę. Jest to około 2 zł.
Być może przy większych sumach może to kosztować odrobinę więcej. Nie jestem w stanie powiedzieć.
Ja do tej pory robiłam przelewy 60 – 400 zł i zawsze płaciłam 4 korony szwedzkie, a to jest niecałe 2 zł.

Oczywiście Revolut ma wiele innych finezji, których ja nie używam, ponieważ ich nie potrzebuję. Ale możesz na przykład Zaprosić znajomych i za to zostać nagrodzonym gotówką. Różnie to bywa w różnych okresach. W każdym razie za każde polecenie otrzymasz mniejszą lub większą nagrodę.
Ja bardzo polecam Revolut. Zwłaszcza dla was, którzy mieszkają poza granicami Polski. Od moemntu kiedy go zainstalowałam przelewy do Polski stały się małym piwem. I ja na nich korzystam i wielu małych polskich przedsiębiorców. Tak, małych – ja takich zawsze chętnie wspomagam.

Przejdź na stronę aplikacji i załóż tam konto, to nic cię nie kosztuje. Skorzystaj z mojego linku polecającego. Za co bardzo dziękuję. Kliknij tutaj: Revolut.

Author: Iwona

Share This Post On