Syndrom Zosi Samosi w marketingu internetowym.

Sprzedając w sieci dobrze jest się znać na marketingu internetowym. To nie ma znaczenia co sprzedajesz – czy produkty, czy teksty, czy własne myśli – dobrze jest się orientować w jaki sposób można wypromować się w sieci.
Są jednak osoby, które zdają się wiedzieć wszystko – takie, które cierpią na syndrom Zosi Samosi właśnie w marketingu internetowym. Wiedzą najlepiej, wiedzą wszystko. Albo wydaje im się, że wiedzą. Więc po co mają się douczać?

„Wszystko sama lepiej wie,
Wszystko sama robić chce,
Dla niej szkoła, książka, mama
Nic nie znaczą – wszystko sama!
Zjadła wszystkie rozumy,
Więc co jej po rozumie?
Uczyć się nie chce – bo po co,
Gdy sama wszystko umie?”

W marketingu internetowym

Jakkolwiek nigdy nie wie się wszystkiego i o ile jakoś można dać sobie radę wykorzystując posiadaną wiedzę, to rezultaty naszych działań nie muszą być koniecznie najlepsze a nawet zadowalające.

 

Czy trzeba dokształcać się w marketingu internetowym?

Oczywiście można prowadzić bloga Lifestyle lub innego o konkretnej tematyce nie znając się na marketingu internetowym, ale to zależy jakie mamy plany związane z blogiem. Jeśli chcemy pisać dla samego pisania i mieć tylko nadzieję na odwiedziny to nie trzeba nic robić poza samym pisaniem.

Ale jeśli chcemy zostać business superstar i zarabiać na blogu to musimy albo zatrudnić kogoś do promowania bloga, albo nauczyć się tego samemu. A w marketingu internetowym jest tak, że żadna inna dziedzina nie rozwija się tak szybko jak marketing internetowy. I trzeba czytać, szukać nowych możliwości, uczyć się i wchłaniać wiedzę.

Ponieważ to, co dzisiaj jest skuteczne jutro może się okazać przestarzałe. I jeśli zrezygnujemy z dokształcania się ktoś inny dowie się o nowych możliwościach i prześcignie nas w pogoni o miejsce w pierwszej dziesiątce w wyszukiwarce Google, albo osiągnięcia 100 tys. lajków na stronie na Facebooku. Nie wspominając już o tym, że zgarnie nam sponsorów naszego bloga.

 

Także zdecyduj się co też chciałabyś osiągnąć w tym co robisz w sieci.

1. Więcej sprzedawać w swoim sklepie?
2. Mieć więcej czytelników na blogu?
3. Zarabiać na blogu dodatkowe pieniądze.
4. Zarabiać na blogu tak, by się z tego utrzymać i to na dobrym poziomie.
5. Utrzymać się z jakiejkolwiek pracy online.
6. Działać w sieci dla wyrobienia sobie wizerunku.
7. Działać w sieci dla satysfakcji.

 

Także oprócz pisania bloga, oprócz działań na kontach w mediach społecznościowych wygospodaruj czas na naukę i traktuj to nie jako konieczność, ale jako inwestycję.

Przestań grać Zosię Samosię i oszukiwać często samą siebie.
Nie traktuj tego, że czegoś nie wiesz, albo nie umiesz jako poniżenie. Każdy jest dobry w jakiejś dziedzinie. Nie wszystko można umieć, ale wszystkiego można się nauczyć.

Zaplanuj więc naukę w sposób świadomy. Jaka wiedza jest ci potrzebna, by osiągnąć postawione sobie cele cele?
Poszukaj w internecie, napisz do mnie jeśli chciałabyś się czegoś nauczyć a nie znajdujesz tego na moich stronach.

I udostępnij ten artykuł dalej. Być może uda ci się uratować jakąś Zosię Samosię przed wypaleniem się.

Author: Iwona

Share This Post On