Webinarium albo webinar – co to jest?

Webinarium albo webinar to po prostu szkolenie online, spotkanie w sieci, albo prezentacja na żywo.
Jest to jedna z metod nauki.

Webinary są najczęściej darmowe, ale bywają także płatne. Pomimo niskich kosztów zorganizowania takiego webinaru prezentowana jest na nich ważna wiedza, która często sporo kosztuje.

Do tworzenia webinarów istnieje specjalne oprogramowanie np. GoToWebinar. Jakkolwiek można zorganizować takowy webinar na zupełnie darmowej praformie jaką jest Google Hangouts.

Webinarium to forma nauki, która istnieje już dość długo. Ponieważ odbywa się ona online konieczne jest zapamiętanie dnia i godziny, kiedy takie seminarium się odbędzie. Najczęściej trzeba zapisać się na konkretne szkolenie, otrzymujemy wtedy link, pod którym webinar się odbędzie o wyznaczonej godzinie.

 

webinarium albo webinar

 

Pierwszy webinar, w którym ja uczestniczyłam był webinarem prowadzonym z USA. Ponieważ uczyłam się od największych marketerów z USA uczestniczyłam często w ich webinarach. Nie stać mnie było na drogie kursy, a z takiego webinaru zawsze można było się sporo dowiedzieć.
Godzina była najczęściej w środku nocy – druga lub trzecia. Ach ta różnica czasów… – utrudniała bardzo wiele, ale miałam do wyboru albo wiedzę, albo sen. Wybierałam wiedzę. Większość prowadzących webinar nie wysyła linku do obejrzenia powtórki, więc nie miałam wyjścia.

We wrześniu 2013 roku poprowadziłam sama mój pierwszy webinar. Webinar był na temat: „Jak czytać opisy dziewiarskie?” i do dzisiaj jest on dostępny na YouTube. To był webinar na temat dotyczący robienie na drutach.

 

Moje webinarium.

Dzisiaj robię webinary na temat mediów społecznościowych i marketingu w mediach społecznościowych.

Obecnie webinary odbywają się co dwa tygodnie.

Dlaczego robię te webinary? I dlaczego na nie zapraszam?
Dlatego, że webinar to bardzo dobra forma pobierania nauki. Slajdy połączone z informacją słowną trafiają i do słuchowców i do wzrokowców.

Dzisiaj żyjemy w świecie informacji i bez przyswojenia sobie pewnej informacji nie możemy dobrze funkcjonować w biznesie. Co prawda są blogi i artykuły, ale rola nauczyciela piszącego na tablicy nie zmieniła się. Nauczyciel tłumaczy, wskazuje, odpowiada na pytania.

Webinarium jest taką lekcją w szkole, na której nauczyciel przedstawia temat. Nikt nie będzie wywołany do odpowiedzi, ale można zadawać pytania. Ten kto nie chce się odezwać może cichutko i bez obawy siedzieć sobie w kąciku i tylko się przysłuchiwać i notować dane.

Zapraszam serdecznie na moje webinary.
Zapisz się poniżej na listę webinarową. Otrzymasz informację tylko i wyłącznie na temat kolejnych webinarów. Jeśli będzie to wiedza, która ci się przyda zapiszesz się na taki webinar i albo będziesz uczestniczyć w nim aktywnie przedstawiając się i zadając pytania. Albo posiedzisz niezauważalna w kąciku i będziesz tylko przyswajać sobie wiedzę.

Pamiętaj – wiedza jest potrzebna. Bez wiedzy ani rusz. Jedynie nauka pozwoli ci rozwinąć twój biznes.

 

Author: Iwona

Share This Post On