Jak założyć sklep na Etsy?

Jesteś rękodzielnikiem? Chesz sprzedawać więcej? Jeśli chcesz dotrzeć do większej ilości klientów i sprzedawać więcej, to Etsy jest dla ciebie dobrym rozwiązaniem.
Możesz założyć sklep na Etsy i otworzyć się ze swoimi produktami na cały świat.

Sklep na Etsy

Etsy to największy światowy rynek rękodzieła.

Etsy jest dzisiaj największym rynkiem, na który można sprzedawać rękodzieło, produkty do wyrobu rękodzieła, jak i produkty vintage – czyli antyczne używane rzeczy, które są starsze niż 20 lat.
Etsy skupia 25 milionów członków. Wyobraź sobie targ, na którym spotyka się 2/3 ludności Polski i wszystkie te osoby są zainteresowane kupnem rękodzieła? Taką sytuację po prostu trzeba dobrze wykorzystać!

Etsy jest także miejscem nieskończonej inspiracji. I to nie tylko sklep, to także portal społecznościowy! Portal, na którym przebywają osoby z duszą rękodzielniczą, czyli dokładnie takie same jak ty. Kto zrozumie cię lepiej niż inny rękodzielnik? Lub ktoś, kto może sam nie jest rękodzielnikime, ale kocha i docenia rękodzieło?
Pomyśl, że nareszcie nikt nie będzie targować się o cenę, ponieważ sam wie ile są warte wyroby wykonane ręcznie.

Na Etsy możesz nawiązać kontakt z innymi rękodzielnikami z całego świata i wymieniać się doświadczeniami. Zaobserwować nowe techniki i zainspirować się.

Rejestracja na tym portalu jest całkowicie darmowa. Wystawienie produktu na 4 miesiące kosztuje 0,2 dolara amerykańskiego. A od sprzedaży pobierane jest 3,5 % wartości produktu.
Jeśli po 4 miesiącach nie sprzedasz produktu to bardzo łatwo możesz odnowić jego ponowne wystawienie za kolejne 20 centów amerykańskich.
Jeśli wykorzystasz ten link (kliknij tutaj) aby założyć sklep na Etsy otrzymasz 40 darmowych wystawień produktów.

Oczywiście dobrze jest znać angielski, ponieważ światowa sprzedaż odbywa się w języku angielskim. Ale ponieważ wszystkiego można się nauczyć – angielskiego można także.

Etsy jest naprawdę proste w użyciu chociaż na początku może się wydawać, że nie możesz się odnaleźć. Na początku wszystko jest trochę niewiadome – zawsze i wszędzie.

Obejrzyj poniższy film, który wyjaśni ci jak założyć sklep na Etsy i jak się po Etsy poruszać. A jeśli nadal masz pytania – zapytaj po prostu w komentarzu.

.
.

Author: Iwona

Share This Post On

38 komentarzy

 1. Witam,a ja mam takue pytanie…czy by sprzedawac na Etsy trzeba miec konto walutowe?

  Post a Reply
  • Nie trzeba. Etsy zajmuje się wszystkim 🙂

   Post a Reply
 2. Witam, chciałem zapytać czy na Etsy można sprzedawać drukowane obrazy? Czy platforma dopuści do sprzedaży tego typu produkt czy tylko i wyłącznie obrazy ręcznie malowane?

  Post a Reply
  • Podejrzewam, że można. Najlepiej poszukać w zasadach Etsy. One ciągle się niestety zmieniają. I ja nie bardzo za nimi nadążam. 🙂

   Post a Reply
 3. A ja mam pytanko, może idiotyczne, ale muszę, czy zakładając sklep musze miec działalność ?

  Post a Reply
 4. Czy da się założyć sklep nie posiadając karty kredytowej?

  Post a Reply
 5. Pani Iwono, czy mogę Panią zapytać bo kluczę tu i przeraziłam się, że koszty nas dopadną. W zakładce Promoted Listings zobaczyłam, że naliczają się koszty za kliknięcia, a tego się nie spodziewałam. I tak po kilku dniach mam już 5 dolarów, a mamy tylko 3 ogłoszenia. Jak to jest?

  Post a Reply
  • Płacimy za każde kliknięcie w promowane produkty, więc na koniec miesiąca rachunek wzrasta proporcjonalnie do liczby kliknięć. Można ustawić limit kwoty dziennej.

   Post a Reply
  • To w przypadku jeśli coś promujemy. Jeśli sprzedajemy bez reklamowania, to nie ma dodatkowych kosztów tego typu. Tylko za wystawienie i za sprzedaż.

   Post a Reply
 6. dzien dobry 🙂 Pani Iwono czy na ETSY mozemy dodawac swoje filmiki z YT?

  Post a Reply
  • Na Etsy sprzedajemy rękodzieło. Filmy nie są rękodziełem.

   Post a Reply
   • mialam na mysli filmy pokazujace nasze rekodzielo…

    Post a Reply
    • Nie, nie ma takiej opcji, żeby umieszczać filmy jako produkty. Przecież chodzi o sprzedaż. Wklejenie linku w tekście nic nie da, ponieważ nie będzie możliwości, by można było kliknąć na link. Poza tym nie ma sensu przenosić klienta na inne strony. Chodzi o zatrzymanie go w sklepie.

     Post a Reply
 7. Pani Iwono czy zakładając sklep na Etsy i wybierając walute Euro sklep będzie widoczny np. w Stanach ?

  Post a Reply
   • Witam Pani Iwono, wpsiując NIP firmy w polu denitryfikatora VAT wyskakiwał błąd i nie mogłem otworzyć sklepu?
    wiec nie wpisałem w ogóle czy jest to obowiązkowe? Mam młodą firme i nie jestem na vacie tylko na książeczce przychodów i rozchodów. Pozdrawiam

    Post a Reply
    • Tzn. Na temat spraw podatkowych nie mogę udzielić rad ponieważ nie znam się na prawie podatkowym każdego kraju. Nie wiem niestety jakie są obowiązki i ulgi w różnych krajach. Powiem tylko tak, to nie Etsy odpowiada za płacenie i kontrolowanie płacenia podatku sprzedawców na swoim portalu. Dopóki coś nie jest zaznaczone jako obowiązkowe do wypełnienia jest możliwość nie wpisywania danych.

     Post a Reply
 8. Założyłam konto, lecz nie mogę sie zalogować, wyświetla się informacja, że Twoje konto zostało wyłączone. Nie wiem co zrobić..

  Post a Reply
 9. Tak. Oczywiście. Etsy wystawia faktury, które można zobaczyć w swoim panelu sklepu pod Finances. O każdej nowej fakturze powiadamia mejlem.

  Post a Reply
  • W Your shop / Listing / Listing manager – po prawej stronie u góry na niebieskim przycisku Add listing jest pokazane ile masz darmowych wystawień 🙂

   Post a Reply
 10. Pani Iwonko, założyłam sklep na etsy lecz chciałabym parę rzeczy uzupełnić. Na przykład treść Info & Appearance – Policies….Pojawia mi się jednak takie coś….jak poniżej i nie mam pojęcia gdzie wpisać informacje, które są widoczne u innych sprzedawców jak kliknie się Shipping & AGB
  “….Looking for Shop Policies?
  See the new shop home We’ve moved them to the new Shop Home. You can add or edit your policies there….”
  Proszę o pomoc 🙂

  Post a Reply
 11. Jak mogę zmienić nazwę sklepu ? Proszę o pomoc ! 😉

  Post a Reply
  • Nazwę można zmienić w Your Shop/ Shop settings/ Info and appearance – i tutaj na samej górze jest: Shop name – kliknij na Chnge.

   Post a Reply
 12. Założyłam sklep na etsy, jednak kiedy próbuję wyszukać swoje produkty według kategorii, do których je przypisałam, produkty nie pojawiają się… Co mogłam zrobić nie tak?

  Post a Reply
 13. Czy trzeba mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą, żeby założyć sklep na etsy? A co z podatkiem, czy czymś takim? Ja obecnie mieszkam w Niemczech. Trzeba się jakoś z tego rozliczać?

  Post a Reply
  • Aby założyć sklep na Etsy nie trzeba mieć działalności gospodarczej. Natomiast rozliczanie podatku zależy od prawa podatkowego danego kraju.

   Post a Reply
   • Witam 🙂 A jak to wyglada w Szwecji ?

    Post a Reply
 14. Dziękuję za filmik 🙂

  Rozumiem, że można w późniejszym czasie zmienić nazwę sklepu ale mam jedno pytanie. Czy jeden profil (osoba) równa się jeden sklep czy można pod danym profilem mieć więcej sklepów jeśli są ona tematycznie rozbieżne? Z góry dziękuję za odpowiedź :*

  P.S. Bardzo bym chciała się dowiedzieć jak na FunPage na FB można podpiąć sklep Etsy.

  Post a Reply
  • Jeśli chce się założyć jeszcze jeden sklep trzeba założyć nowe konto z innym adresem e-mail. Można mieć w obu sklepach to samo konto PayPal, ale trzeba mieć różne konta do różnyh sklepów.
   Zrobię instrukcje jak połączyć sklep do Facebooka – może jeszcze w tym tygodniu 🙂 Pozdrawiam ciepło 🙂

   Post a Reply
   • Dziękuję za szybką odpowiedź i czekam na kolejny filmik 🙂
    Również ciepło pozdrawiam 🙂

    Post a Reply
  • Moim zdaniem Etsy jest łatwiejsze w obsłudze niż Allegro. Główny minus to bariera językowa. Jeśli się nie zna angielskiego to niestety albo trzeba się podszkolić, albo sobie darować.

   Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *