Znikające wpisy na Facebooku.

Czy tobie także znikają wpisy na Facebooku? Komentarze?
Tak? I uważasz, że dość często?

Ale tak naprawdę czy znikające wpisy na Facebooku zdarzają się naprawdę?
Właściwie to nie. Oczywiście jeśli napiszemy coś wbrew regulaminowi Facebooka to nasze posty znikną.
Ale te dzisiejsze znikające posty na Facebooku  – jeśli takie zauważasz – są okryte małą tajemnicą – tylko mała. Ale nie wszyscy o niej wiedzą…

znikajace wpisy na Facebooku

 

Facebook chce pokazywać tylko popularne posty. Jeśli post nie jest lajkowany i komentowany to według Facebooka nie jest on popularny i wtedy trzeba go ukryć. Ale skoro on znika to nikt go nie widzi i nikt nie ma szansy skomentować, polubić, udostępnić…
I tutaj błędne koło się zamyka. Post nie ma szansy stać się popularnym ponieważ nie jest on pokazywany….

Nie jest jednak tak źle. Ale jak mówiłam wcześniej Facebook jest portalem chwili i jeśli nie wykorzystamy tej chwili, by porwać zainteresowanie naszych znajomych i zaangażować fanów to Facebook porwie nam nasz post i dokładnie go zakamufluje, by nikt go nie widział – nawet ty sama.

Czyli trzeba wykorzystać tę chwilę – a to nie jest łatwe.

Najwartościowsze według Facebooka są posty, które mają dużą liczbę udostępnień.
Potem kolej jest na te, które mają dużo komentarzy.
Najmniej wartościowe są te, które mają tylko lajki.
A te, których nikt nawet nie lajkuje koniecznie trzeba schować od razu do lamusa… Ukryć, zakopać i nie pokazywać światu.

Dlatego jeśli jesteś u znajomych na stronie – znajomych, którym życzysz dobrze skomentuj, a nie tylko lajkuj. Napisz trzy słowa, dwa słowa jeśli nie masz siły na więcej. Komentarz jest wartościowszy niż lajk. A jak już w ogóle życzysz tej stronie bardzo dobrej kariery to udostępnij wpis dalej.
Myślę, że i twoi znajomi także się odwdzięczą tym samym, jeśli znajdą się na twojej stronie.

A jeśli nie masz takich znajomych, to po prostu trzeba angażować nieznajomych – tak, by chcieli komentować, tak by chcieli udostępniać dalej.

Ale jeśli już się zdarzy, że chcesz odnaleźć swój własny wpis, który został zakamuflowany przez Facebook ( bo nawet jeśli otrzymujesz lajki i komentarze, to niektóre wpisy będą miały ich mniej niż więcej) to wiedz, że on nadal jest na twojej stronie. A możesz znaleźć go w sposób pokazany na poniższym filmie.

 

 

I jeszcze jedna sprawa.

Mimo wszystko chcesz, by te posty były widoczne, ponieważ inaczej nie przyciągają ruchu…

Nie, to prawda. Ale pamiętaj, że starsze posty na Facebooku, które są nawet widoczne także nie przyciągają ruchu.
Dlaczego?
Ponieważ mało kto szuka starych postów.
Na Facebooku się nie szuka, na Facebooku czyta się to, co podane jest na tacy czyli na stronie głównej. Tak, na stronie głównej – nawet nie na stronach firmowych. Mało kto odwiedza strony firmowe. Widzi tylko posty z nich na stronie głównej.

Dlatego jeśli chcesz przyciągnąć ruch jakimś już kiedyś opublikowanym postem, opublikuj go raz jeszcze by pokazał się na stronie głównej. Większość osób nie zauważy, że jest duplikowany, ponieważ z pewnością go nie widziała. A ci, którzy widzieli pomyślą, że tak trzeba.

Jeśli mimo wszystko czujesz, że nie lubisz się powtarzać, to albo zacznij lubić jeśli chcesz być efektywna na Facebooku, albo zmień obrazek do wpisu.
Oczywiście nie przesadzaj i nie wrzucaj tego samego wpisu co godzinę. Ale w kilkudniowych odstępach jest to całkiem okej strategia.

Poratuj tymi informacjami swoich znajomych, którym życzysz dobrze i udostępnij ten artykuł dalej w social media używając przycisków poniżej.
Dziękuję bardzo za udostępnienie 🙂
Podziel się jeszcze w komentarzu swoimi doświadczeniami, a potem biegnij poszukać zaginionych postów na twojej stronie na Facebooku.

Author: Iwona

Share This Post On