Instagramowe TAK i NIE

Jakie są instagramowe tak i nie? Czyli co można robić na Instagramie, a czego nie powinno się robić?
Co pomaga w rozwinięciu konta, a co przeszkadza?
Co sprawia, że konto staje się interesujące, a co odpycha od niego odwiedzających?

 

Instagramowe tak i nie

 

 Instagramowe TAK:

Instagramowe tak to między innymi:

1. Uzupełnij swój profil – opisz twój profil, napisz co robisz, kim jesteś. Nie zapomnij wpisać adresu twojej strony internetowej jeśli ktokolwiek ma odnaleźć twoje produkty lub bloga w internecie.

2. Publikuj systematycznie – systematyczne publikowanie zdjęć – najlepiej jeden raz dziennie lub kilka razy w tygodniu – pozwoli utrzymywać twoje konto przy życiu. Ostatnio wprowadzony algorytm powoduje bowiem, że jeśli twoje zdjęcia będą mało widoczne Instagram nie będzie ich pokazywać. Trudno pokazywać coś, czego nie ma. Instagram mimo wszystko jest nadal chronologiczny i nie pokazuje starych zdjęć w wyszukiwaniach.

3. Zainwestuj w dobre zdjęcia – dobre zdjęcia przyciągają wzrok. Jeśli chcesz zainteresować swoimi zdjęciami innych zadbaj, by były one ciekawe i dobrej jakości.

4. Bądź zaangażowana – odpowiadaj na komentarze, prowadź dyskusje – u siebie jak i u innych. Obserwuj konta innych i angażuj się u innych,

5. Angażuj innych – dodawaj opis do zdjęć. Zadawaj w opisach pytania. Pytanie zmusza do odpowiedzi.

6. Używaj hashtagów – hashtagi to podstawa Instagramu. Twoje zdjęcia nie będą odnalezione jeśli nie oznaczysz ich odpowiednimi tematycznie hashtagami.
Przeczytaj tutaj Co to są hashtagi i jak ich używać.

7. Stwórz styl konta – zastanów się w jakim stylu chcesz, by były twoje zdjęcia. Z filtrem czy też bez, w jakich kolorach, w jakim stylu. Co chcesz na nich pokazywać i co nimi przekazać.

8. Stwórz strategię – zastanów się co chcesz osiągnąć przez swoje konto na Instagramie. Stwórz strategię i plan, co będziesz pokazywać, ile i w jaki sposób.

9. Pokaż bliżej co robisz – pokaż kim jesteś. Oprócz zdjęć twoich produktów pokaż czasami w jaki sposób zajmujesz się ich produkcją. Pokaż to wszystko zza kulis.

10. Obserwuj statystyki – Instagram sam w sobie nie posiada na razie własnych statystyk, ale takowe możesz obserwować na stronie websta.me. Zobaczysz tam nie tylko ilość polubień i komentarzy, ale także twoje najlepsze zdjęcia, zaangażowanie, najlepsze czasy publikacji oraz aplikacja ta pomoże ci szukaniu hashtagów, obserwatorów itp.

 

Instagramowe tak są w przewadze. Istnieje tych kilka sprawdzonych zaleceń, które mogą nam pomóc w polepszeniu naszego konta i zwiększeniu ilość obserwatorów. Ale uwaga.
Instagramowe tak nie wystarczą.
Uważaj byś nie popełniła błędu i nie zaczęła robić czegoś, co odstraszy instagramowiczów od twojego konta.

 

Instagramowe NIE:

11. Nie publikuj zbyt wielu postów – nie zarzucaj twoich obserwatorów olbrzymią ilością zdjęć – kilkunastoma zdjęciami dziennie. I to na dodatek zaraz jedno po drugim. I do tego zdjęciami podobnymi do siebie.

12. Nie publikuj postów nie związanych z twoim stylem – jeśli twoje konto wyrobiło swój styl nie wrzucaj ni to z gruszki, ni z pietruszki zdjęcia, które jest zupełnie w innym stylu. Będzie ono po prostu razić.

13. Nie spamuj – nie komentuj zdjęć innych osób tematami nie związanymi z publikowanymi zdjęciami. Nie „zapraszaj” do polubienia twojego konta, aplikacji itp.

14. Nie ignoruj twojej publiczności – odpowiadaj na komentarze, odwiedzaj konta innych – tych, którzy komentują twoje zdjęcia, polubiają je lub obserwują twój profil.

15. Nie zapomnij, że Instagram to społeczność – obserwuj inne konta, nawiązuj kontakty. Nie ma nic gorszego na Instagramie niż narcystyczne konta, które mają zero lub tylko kilka innych obserwowanych kont.

 

Istagramowe NIE są zdecydowanie w mniejszości, chociaż na pewno można znaleźć więcej irytujących zachowań na tym portalu. Jakkolwiek pozostawmy je innym. Jeśli nam zależy na dobrej jakości naszego konta skoncentrujmy się i przestrzegajmy instagramowe TAK.

A jak to wygląda na twoim instagramowym koncie?

 

 

 

Author: Iwona

Share This Post On