Jak wypromować stronę na FB – część 4

Promowanie strony na FB spędza wciąż sen z powiek wielu osobom.
Co zrobić aby mieć więcej lajków?
Co zrobić, aby strona była popularna?
Co zrobić aby była odwiedzana?
Co zrobić, aby inni lajkowali i komentowali?

Jeśli szukasz złotego środka, to nie znajdziesz – obiecuję ci to.
Ale jeśli jesteś gotowa na szukanie możliwości, cierpliwość i systematyczną pracę, to pewnego dnia promowanie strony na FB – twojej strony – będziesz mieć w małym paluszku. Wszystko będzie proste i naturalne, a społeczność twojej strony będzie rosnąć i będzie cię cieszyć.

Możesz też przeczytać wcześniejsze części na ten temat. Jak promować swoją stronę na Facebooku i drugą część o promocji strony, aby dowiedzieć się jak najwięcej. (Linki otwierają się w nowych oknach więc ten artykuł ci nie zniknie).

 

Promowanie strony na FB

 

Jednym ze sposobów na promowanie strony na FB jest udostępnianie swoich artykułów.

Na pewno masz bloga i na pewno na nim coś piszesz przynajmniej czasami. A jeśli nie masz bloga, to naprawdę warto go mieć – chociażby po to, by pełnił on tę funkcję i dawał możliwość promowania strony na FB poprzez swoje artykuły. Taki blog może dawać także inne możliwości, ale o tym nie dzisiaj.
Dzisiaj zajmujemy się promocją naszych stron na Facebooku.

 

Pisz wartościowe informacje na stronie na FB

 

Oczywiście nie każdy artykuł z twojego bloga spełni oczekiwania twoich twoich czytelników, nie każdy zainteresuje, nie każdy wywoła ochy i achy, nie każdy wypromuje twoją stronę. I w sumie nie każdy musi to robić. Wiesz na pewno, że nie każdego można zadowolić, że nie wszyscy podzielają twoje zainteresowania, że nie wszyscy lubią to, co ty lubisz. Ale na pewno jest grupa fanów, która będzie czekać na kolejny twój artykuł. Zwłaszcza jeśli będą w nim zawarte pożyteczne informacje , jeśli będzie on posiadać jakąś wartość dla czytelnika.

I tylko po to, by nie przegapić tych dobrych informacji będzie obserwować twoją stronę na Facebooku, bo tam jest to prościej, niż wchodzić na bloga kilka razy dziennie i sprawdzać czy pojawiło się coś nowego.

 

Podziel się swoją wiedzą

 

Warto jest podzielić się swoją wiedzą z twoimi fanami, warto im po prostu coś dać za darmo, by zbudować most pomiędzy wami. Pisz w artykułach treści, które pomogą twoim czytelnikom, które rozwiążą ich problemy. To także pomaga w tym, by wypromować stronę na FB, ponieważ buduje więzi pomiędzy tobą a twoimi czytelnikami.
Daj swoim fanom coś za darmo, jakiś mini kurs, tutorial, pokaż jakąś technikę, daj im po prostu jakąś wartość, która przyniesie im pożytek. Pokaż jak robisz swoje produkty, zdradź jakąś tajemnicę wykonywania.

 

Zbuduj zaufanie klienta.

 

Dając wartość twoim fanom budujesz zaufanie. Bo skoro dzielisz się z nimi swoimi tajemnicami, które przyniosą im pożytek to nabierają oni zaufania, że twoje produkty, które sprzedajesz także są dobrej wartości i jakości.
Jest taka zasada, że najpierw musisz coś dać, by móc także coś otrzymać i ona doskonale sprawdza się także w sprzedaży.
Dawaj coś swoim fanom od czasu do czasu co ma wartość (może to być tutorial, kurs, informacja na jakiś temat, mogą to być rabaty, obniżki cen, dodatki do zakupów, darmowa przesyłka lub inne promocje – tylko dla twoich klientów, którzy lubią twoją stronę na Facebooku.

Obejrzyj poniższy film z serii jak wypromować stronę na FB.

 

Możesz tutaj obejrzeć wszystkie filmy na temat Facebooka.

Udostępnij ten artykuł dalej jeśli pomógł ci choć trochę. Dziękuję.

Author: Iwona

Share This Post On