Pinterest co to jest?

Pinterest co to jest?
Pinterest po prostu zawojował świat. Jest najszybciej rosnącym portalem należącym do mediów socjalnych. Wylansowany w 2010 roku potrzebował tylko dziewięć miesięcy by przekroczyć 10 milionów użytkowników.

To jest faktycznie rekord wśród portali społecznościowych. Wzrost Pinterestu był zaskakujący. W historii Pinterestu były miesiące kiedy ilość użytkowników wzrastała o 400%. Ta cyfra może zdecydowanie podkreślić popularność tego portalu społecznościowego.

Pinterest co to jest?

Więc Pinterest co to jest?

Pinterest to po prostu elektroniczna tablica, na której przypinamy zdjęcia znalezione w Internecie lub takie, które mamy we własnym komputerze. Zdjęcia mogą pochodzić z naszej własnej strony lub też z innych stron. Mogą to być nasze zdjęcia lub zdjęcia innych. Ale zawsze powinny prowadzić do strony właściciela zdjęć.

W ten sposób możemy zaznaczać strony jako ulubione stwarzając jednocześnie uporządkowany system, dzięki różnym tablicom. Inaczej jak wiemy w ulubionych w przeglądarce mamy zazwyczaj bałagan i nie wiemy, która strona jest która, mimo czasami dobrych – by nam się wydawało opisów stron.

Ale Pinterest służyć nam także może do promowania naszego biznesu – i to każdego niemal biznesu jaki posiadamy. Wydawałoby się iż Pinterest może promować tylko przedsiębiorstwa z produktami, które mają co do pokazania w formie dobrych zdjęć, ale jak się okazuje ciekawe i przemawiające obrazki stworzyć można w każdym biznesie. Wystarczy tylko trochę fantazji, zaangażowania i pomysłowości.

Pinterest należy do portali społecznościowych, a w promocję naszego biznesu zaangażowany jest tutaj także marketing wirusowy. Znajomi czy też fani naszych tablic i obrazków przepinają je dalej, ich znajomi widzą je, przepinają je więc do siebie i dalej ich znajomi, i  znajomych znajomi itd…
Dlatego najważniejsze w Pintereście jest posiadanie obserwujących, nie przegap tego, bo bez nich ani rusz. Bez nich twoje konto na Pintereście będzie bardzo prywatne i promocja twoich produktów czy też pozyskiwanie linków do twojej strony internetowej będzie mało możliwe. Raczej w ogóle niemożliwe.

Chcesz dowiedzieć się więcej o co to jest Pinterest? Skomentuj wpis i zadaj w komentarzu pytanie.

Author: Iwona

Share This Post On