Jak zdobywać obserwujących na Pintereście?

Gdyby każdy urodził się z wiedzą jak zdobywać obserwujących na Pintereście, to każdy kto ma tam konto na pewno miałby ich sporo.
Niestety, nie każdy wie co robić dalej po założeniu konta. Pinować – o tak, ale wtedy pinujemy raczej tylko dla siebie. Nikt tego nie widzi ponieważ nie mamy obserwatorów. Najpierw trzeba ich zdobyć.

Wydaje nam się, że jak będziemy tak sobie pinować trochę to, trochę tamto, to oni w końcu się znajdą. W końcu na pewno. Może trochę więcej, może trochę mniej osób. Może wcześniej niż później – taka tam rosyjska ruletka…

 

Jak zdobywać obserwujących na Pintereście

Ale dlaczego by nie wziąć sprawy w swoje ręce i nie zacząć zdobywać obserwujących na Pintereście bardziej aktywnie? Samemu? Teraz i zaraz?

Dlaczego mam korzystać z Pinterestu?

Pinterest oficjalnie w listopadzie 2013 roku miał 70 milionów zarejestrowanych użytkowników według badań Semicoast. Według nieoficjalnych badań – podaje Enlightenment Media – w listopadzie 2014 roku było ich 200 milionów.

Masz więc przed sobą olbrzymi rynek, który może zobaczyć twoje produkty jeśli tylko zastosujesz odpowiednią strategię ich promocji.
A jeśli na dodatek twoją grupą docelową są kobiety, to Pinterest jest odpowiednim rynkiem. 83% użytkowników Pinterestu to właśnie kobiety.

I jeszcze jedno – o ile promowanie się na Facebooku to promocja chwili – góra 2 dni – potem wszystko idzie w zapomnienie i rzadko kiedy użytkownicy odgrzebują stare posty, to Pinterest pracuje sam na siebie. Kilkumiesięczne a nawet kilkuletnie piny mogą być odnalezione, przepinowane, a nawet są w stanie nadal sprowadzać odwiedzających na stronę, którą nimi promujesz.

 

Jak zdobywać obserwujących na Pintereście?

Można kombinować samemu metodą prób i błędów. Ale po co? Ten szlak jest już przetarty przeze mnie i oto podaję ci na tacy całkowicie darmowe opracowanie na temat “Jak zdobywać obserwujących na Pintereście”.

Nie musisz szukać, testować, zastanawiać się i stresować.
Poniżej możesz pobrać raport, z którego będziesz mogła dowiedzieć się jak zacząć zdobywać obserwujących na Pintereście i tworzyć swoje konto w zupełnie innych wymiarach.
Po kilku dniach lub tygodniach zauważysz, że naprawdę zaczyna się coś dziać. Więc koniecznie przygotuj także dobre zdjęcia do pinowania.

Pobierz tutaj raport “Jak zdobywać obserwujących na Pintereście”.
I do dzieła!

Author: Iwona

Share This Post On

12 komentarzy

 1. Dobra. Powiem, że po przeczytaniu artykułu nie mam ani garstki więcej wiedzy na temat zdobywania obserwujących na Pincie. Owszem przyznaje, nie zapisałem się do (prawdopodobnie też newslattera) do raportu/kursu, ale jakieś informacje powinny być zapisane już na wstępie. W tym momencie widzę, że to jedynie wyłudzenie maila i tworzenie bazdy danych do wcześniej wspomnianego newslattera.

  Sprawdzę ten raport, przeczytam również artykuł: https://iwonaeriksson.pl/jak-pozyskac-ruch-z-pinterestu/ i jeżeli będą to w koło macieju teorie o ładnych zdjęciach a nic ciekawego ani merytorycznego to napisze wprost, aż dziw bierze, że 2 pierwsze pozycje w google po frazach “jak zdobyć obserwujących do pinterest” trafia na Pani blog, z którego notabene póki co nic nie wynika.

  Post a Reply
 2. dziękuję, na pewno skorzystamm 🙂 Mój Pinterest ledwo zipie, a ja nie miałam dotąd pomysłu jak go zmartwychwstać

  Post a Reply
 3. Mnie jakoś też nie przekonuje ten serwis, ale słyszałam wiele opinii, że generuje o wiele bardziej wartościowy ruch niż np. Wykop 🙂

  Post a Reply
  • Pinterest generuje bardzo dobry i wartościowy ruch – nawet jeśli się na nim nie jest dłuższy czas 🙂

   Post a Reply
 4. Nie ma mnie na Pinterescie, ale jestem na Insta. Zauwazylam ze czesto wymienia sie Instagram jednym ciagiem z Pinterestem.. Czy jest u ciebie moze gdzies jakis wpis, ktory je porownuje…?

  Post a Reply
  • Nie mam takiego wpisu, ale to bardzo dobry pomysł, by taki zrobić. Zdecydowanie można porównać oba te portale, by wybrać to, co pasuje lub pozostać na obu ponieważ działają one jednak w różny sposób 🙂

   Post a Reply
 5. Może kiedyś skorzystam, bo na razie jakoś nie przemawia do mnei to medium. Tzn. mam konto i nawet coś tam wrzucam, ale bez większego przekonania…

  Post a Reply
 6. hmmm….konto na Pinterest mam ponad 4 lata, ale jakos nigdy nie zastanawialam sie nad tym jak zdobyc followersów, być może dlatego, że nie jest mi to potrzebne. Podejrzewam jednak, że dla kogos, kto wykorzystuje tą platformę dla promocji może to być całkiem przydatne narzędzie.

  Post a Reply
  • Tak, do promocji – zwłaszcza kiedy jest możliwość promocji za pomocą zdjęć Pinterest jest kapitalny! 🙂

   Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *