Wykorzystaj świąteczne zdjęcia na Instagram

Proponuję wykorzystać świąteczne zdjęcia, które najprawdopodobniej robicie, albo będziecie robić w nadchodzącym okresie, by rozkręcić swoje konto na Instagramie.
Instagram okazuje się dla niektórych osób problematycznym portalem. Ale tak naprawdę jest on najprostszym wśród innych Social Media portali.

Pisząc na temat jak budować społeczność na Facebooku wspominam o tym, by korzystać ze zdjęć ponieważ „obraz powie więcej niż 1000 słów”. Oczywiście ten sam obraz może powiedzieć więcej nie tylko na Facebooku, ale także na Instagramie.
A jeśli możemy jednocześnie to samo zdjęcie opublikować i na Instagramie i na Facebooku dla dwóch różnych społeczności to już w ogóle jest to sama dobroć  oszczędzamy przecież czas, a reklamujemy się podwójnie.

Poprzez Instagram możesz podnieść wartość swoich produktów i tego co robisz pokazując historię swojego biznesu i twojego życia z nim związanego poprzez zdjęcia.

świąteczne zdjęcia na Instagramie

1. Na Instagramie możesz pokazywać różne zdjęcia, ale obierz sobie tematy związane z twoim biznesem i tobą, by konto nie okazało się chaotyczne po jakimś czasie. Warto mieć przewagę zdjęć pokazujące to, co robimy, by odwiedzający orientowali się od razu czym się zajmujemy.

2. Wykorzystaj świąteczny okres, by ukazać twoje produkty w świątecznej otoczce. Dodaj do nich świąteczne elementy jak stroiki, wstążki, bombki, mikołaje, gwiazdki. szyszki, ciasta, słodycze, prezenty itd, by zaprezentować swoje produkty. Nadaj im świątecznej atmosfery. Rób po prostu świąteczne zdjęcia i publikuj je na Instagramie.

3. Na zdjęciach nie musisz pokazywać koniecznie tylko swoich produktów. Możesz stosować także przerywniki w postaci przedmiotów podpatrzonych u znajomych, w sklepach, w galeriach, na straganach świątecznych jarmarków. Chodzi o wywołanie atmosfery, pokazanie, że jesteś, że lubisz ładne zdjęcia i ładne rzeczy. Okres ten jest pełen ozdób dookoła nas – pokaż innym jakie Święta mogą być piękne a jednocześnie zdobądź nowych obserwujących.

4. Staraj się, by zdjęcia robione były w podobnym stylu. Rezygnuj z publikowania kiepskich, źle oświetlonych i niewyraźnych zdjęć. Instagram posiada wbudowany edytor zdjęć więc warto spróbować ulepszyć zdjęcia. Czasami wystarczy je rozjaśnić i poprawić kontrast, by prezentowało się ono lepiej.

5. Chcesz nadać klasy swoim zdjęciom postaraj się o takie same lub podobne tło na każdym zdjęciu. Bardzo popularne są tła białe lub z rustykalnych desek. Zrezygnuj z kolorowych koców, dywanów lub wielobarwnej tapicerki. Najlepiej jeśli tło będzie jednolite.

6. Przygotowujesz aranżację na świąteczne zdjęcia? Staraj się by każdego dnia zdjęcia było trochę inne – monotonia w używaniu tych samych przedmiotów i gadżetów nudzi i przestaje przyciągać wzrok.

7. Dodawaj #hashatagi pod zdjęciami. Sprawdź jakie hashatagi posiadają świąteczne zdjęcia przeglądając Instagram. Przeczytaj co to są hashtagi i jak ich używać. Hashtagi zwiększają zasięg, zwłaszcza na Instagramie. Są one tutaj bardzo popularne i naprawdę sprawdzają się w swojej roli.

8. Publikując zdjęcie na Instagramie opublikuj je jednocześnie na Facebooku, Twitterze lub Flickr –  jeśli tam masz konto. Na stronie gdzie dodajesz do zdjęcia wpis możesz zaznaczyć, by ukazało się ono jednocześnie na tych portalach. Jest to bardzo inteligentna funkcja, która oszczędza czas.

A jeśli coś w Instagramie jest nadal niejasne to oczywiście zapytaj w komentarzu. Postaram się pomóc.

Author: Iwona

Share This Post On