Fanpage na Facebooku – promocja – część 5

Twój Fanpage na Facebooku potrzebuje promocji i o tym w dzisiejszym artykule.
Zobacz także wcześniejsze artykuły z serii: Jak wypromować stronę na FB: część 1, część 2, część 3 i część 4. (Wszystkie artykuły otwierają się w nowym oknie).

A poniżej 10 porad jak możesz wspomóc, by więcej osób trafiło na twój fanpage na Facebooku.
Wszystkie porady są zaprezentowane w filmie na końcu artykułu.

 

Fanpage na Facebooku

 

1. Dodaj przycisk do Facebooka na twojej stronie.

Dobrze jest, jeśli osoby, które trafiają na twojego bloga lub do twojego sklepu dowiedzą się, że masz także stronę na Facebooku i będą mogły do niej trafić. Do tego potrzebny jest odpowiedni przycisk, który poprowadzi ich bezpośrednio do twojej strony na FB.

 

2. Dodaj wtyczkę społecznościową na stronie.

Czy też na blogu, czy też w twoim sklepie – w zależności od tego, co prezentuje twoja strona dodaj wtyczkę społecznościową, która pokazuje, że jest grono osób, które lubi twoją fanpage na Facebooku.

 

3. Pisząc na innych stronach podlinkuj do fanpage na Facebooku.

Może się zdarzyć, że piszesz gościnnie na innych blogach, albo masz kilka własnych stron. Podlinkuj z tamtych stron do swojej strony na Facebooku. To dobra okazja, by zaprezentować stronę publiczności tego innego bloga.

 

4. Podlinkuj stronę w informacjach na profilu prywatnym.

W twoim profilu prywatnym w informacjach zaznacz twoją stronę jako miejsce pracy.
Będziesz mieć wtedy jeszcze jednego linka do swojej strony. A osoby odwiedzające twój profil trafią poprzez niego na twoją stronę.

 

5. Udostępniaj wpisy z FB na innych portalach społecznościowych.

Jeśli masz inne konta społecznościowe połącz je w ten sposób, aby automatycznie pojawiały się na nich twoje wpisy z Facebooka.


6. Działaj na FB jako fanpage.

Na Facebooku możesz udzielać się jako twój profil prywatny, ale także jako strona. Udzielaj się jako strona na innych stronach, by pozyskać nowych zainteresowanych obserwatorów. Odwiedzaj tematycznie związane z twoją stroną strony.

 

7. Odpowiadaj na komentarze.

To bardzo ważne! Nie pozostawiaj komentarzy pod twoimi wpisami na twoim fanpage na Facebooku bez odzewu! Lajkuj, odpowiadaj, pytaj, prowadź dyskusję. To bardzo ważne, by pokazać, że jesteś zainteresowany tym, co twoi fani mają do powiedzenia.

 

8. Prezentuj video.

Video na FB jest bardzo popularne. Wykorzystaj to. Nagraj jakieś video, tematyczne do swojej strony, albo też mniej tematyczne.

 

9. Pokaż się prywatnie.

Pokaż, że jesteś człowiekiem z krwi i kości, pokaż kim jesteś, co robisz, jak robisz. Ludzie lubią wiedzieć od kogo kupują. Nie bądź tajemniczą częścią załogi sklepu takiego, czy takiego. Pokaż się jako człowiek, który ma zainteresowania i może nawet ludzkie wady. Nie bój pokazać się światu. prezentuj prywatne zdjęcia – nie za dużo, ale od czasu do czasu.

 

10. W wysyłanych mejlach umieść adres strony na Facebooku.

To kolejny punk mówiący o tym, żeby wykorzystać każdą możliwość do podlinkowania strony. W tym przypadku umieść link w stopce w podpisie w mejlu. Może ktoś, do kogo piszesz nie wie akurat, że masz fanpage na Facebooku. A tak zobaczy, kliknie dalej, polubi, stanie się klientem, kupi.
Wykorzystaj więc każdą możliwość.

 

 

W poniższym filmie możesz wszystko dokładnie obejrzeć i dowiedzieć się dlaczego warto tak zrobić.
Filmy z pozostałych części znajdują się na moim kanale na YouTube w liście Facebook.

 

Podziel się tym artykułem ze znajomymi i daj im także możliwość wypromowania swojej strony na Facebooku.

Author: Iwona

Share This Post On